قطع برق و آب بازاریان، فراخواندن شهروندان دادگاهها

حکومت از اعتصاب کنندگان کردستان انتقام میگیرد
بنا به‌ گزارشهای رسیده‌ از کردستان، پس از برگزاری اعتصاب همگانی یک روزه‌ ۲۲ خرداد به‌ مناسبت بیستمین سالگرد ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو، بدست دیپلمات تروریستهای جمهوری اسلامی، مقامات نظامی و نهادهای امنیتی رژیم با پلمپ دهها مغازه‌ و پاساژ و قطع برق و آب چندین رسته‌ از بازار شهر در صدد انتقام جویی از اعتصاب کنندگان هستند. علاوه‌ بر آن، دهها بازاری مهابادی و بوکانی به‌ اداره‌ آب اطلاعات و دادگاه انقلاب این شهرها فراخوانده‌ شده‌ و فرماندار بوکان دستور ادامه‌ قطع برق و  پاساژهای اعتصاب کننده‌ تا دو روز دیگر را صادر کرده‌ است. بازاریان از رفتن به‌ نهادهای امنیتی و دادگاه انقلاب خودداری میکنند. همزمان با آغاز اعتصاب بازاریان نیز نیروهای امنیتی رژیم در مهاباد و بوکان، با شکستن قفل دهها مغازه‌ و پاساژ، در صدد فشار برای اتمام اعتصاب بودند اما پس از آنکه‌ عده اي از معتميدين شهر به نيروي انتظامي و فرمانداري هشدار دادند كه شكستن قفل مغازه ها با واكنش مردم روبرو خواهد شد و اگر اين كار ادامه يابد مردم ارام ننشسته و به خيابانها مي آيند و اعتراض خود را علني خواهند كرد، نهادهای امنیتی رژیم دست از این عمل خود دست برداشته‌ بودند.
 

به‌ گزارش سایت اینترنتی “خورهه‌لات نیوز”،امروز سه‌شنبه‌ شهر بوکان علیرغم اتمام اعتصاب، در حالتی نیمه‌ تعطیل بسر برد و دلیل آنهم به‌ فشار نهادهای امنیتی رژیم به‌ بازاریان بوکانی عنوان شده‌ است. بنا بر اخبار رسیده‌ از بوکان، رژیم برق دهها پاساژ در بازار اصلی این شهر از جمله‌ پاساژهای بهرامی، قه‌لای سردار، امید، بازار و مغازه‌های خیابانهای مولوی، میدان ایزورتو، بلوار کردستان، ایران خودرو و بسیار از نقاط دیگرشهر را قطع کرده‌ و شمار بسیاری از محلهای کسب بازاریان را رسمآ پلمپ کرده‌ و از صاحبان آنها خواسته‌ اند خود را به‌ نهادهای امنیتی و دادگاه‌ انقلاب معرفی کنند و این در حالی است که‌ بازاریان کرد از این اقدام خودداری کرده اند.

علاوه‌ بر آن، کردستان میدیا، ارگان رسمی حدکا نیز ضمن تایید این اخبار گفته‌ که‌ وسعت پلمپ مغازه‌ها از سوی رژیم و قطع برق بازاریان به‌ حدی است که‌ دهها داروخانه‌ و سوپر مارکت بزرگ و مراکز پزشکی و مراکز خدمات رسانی اینترنتی را فراگرفته‌ و همچنین از بوکان خبر رسیده‌ که‌ فرماندار پاسدار این شهر “حسن عباسی” و معاون وی “حه‌بیبزاده‌” از این اقدام نهادهای امنیتی پشتیبانی کرده‌ و دستور داده‌ اند که‌ قطع وسیع برق بازاریان حداقل تا دو روز دیگر ادامه‌ یابد. از مهاباد و سقز نیز خبر میرسد که‌ رژیم اقدامات مشابهی انجام داده‌ و دست کم ۳۰ مغازه‌ در سقز و مهاباد نیز پلمپ شده‌ و پروانه‌ کسب تعدادی از بازاریان این شهرها باطل شده‌ و بدین ترتیب رژیم خواستار انتقام گرفتن از همبستگی مردم کردستان در نافرمانی مدنی و اعتصاب سراسری شهروندان کردستانی در سالروز ترور دکتر قاسملوست.

شایان ذکر است، حدود ۵ سال است که‌ در پی فراخوان حزب دموکرات کردستان ایران و نهادهای مدنی و فعالین سیاسی و حقوق بشری کردستان، ۲۲ تیرماه که‌ مصادف با ترور عبدالرحمان قاسملو دبیر کل وقت حزب دموکرات در وین پایتخت اتریش در سال ۱۹۸۹ بدست دیپلمات تروریستهای جمهوری اسلامی برسر میز مذاکره‌ میباشد که‌ فراخوان اعتصاب سراسری با استقبال گسترده‌ شهرهای کردستان صورت گرفته‌ و مردم در این روز با تعطیلی بازارها  و عدم مسافرت و تعطیلی کار، لباس سیاه پوشییده‌ و در ساعت ۱۰ شب نیز ۳ دقیقه‌ برق منازلشان را خاموش کرده‌ و بدین شیوه‌ به‌ حکومت تروریست پرور جمهوری اسلامی اعتراض میکنند.

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s