نفرات اول تا سوم کنکورسراسری نیز باید از فرزندان ملت حاکم باشند

نووسینی: رحمت عزیزیrestgar_rehmani

از خصائص بارز حکومتهای اشغالگر یکی اینست که در هیچ شرایطی به مردمان و ساکنین سرزمینهای تحت اشغال خود اطمینان و اعتماد نداشته و مقامات و گردانندگان چنین حکومتهایی در مواجهه با هر موضوع و مبحثی در عرصه های مختلف زندگی روزمره از در شک و گمان وارد میشوند. مردمانی که سرزمینشان توسط یک کشور یا یک حکومت خارجی اشغال شده باشد هیچگاه نمی توانند به مقامات بالای حکومتی دست یابند. حاکمان تهران نه تنها حق تصدی مقامات بلند پایه کشوری و لشکری را به کردها نمی دهند

سهل است که به هر حرکت و اتفاق روزمره در زندگی آنان نیز با دیده شک و گمان بنگرند و این مردم نگون بخت و در بند باید مدام تحت نظارت و پرسش های امنیتی مقامات منتخب حکومت مرکزی باشند.

به دنبال موفقیت یک جوان کرد به نام رستگار رحمانی تنها در کنکور سراسری سال 88 و بدست آوردن رتبه اول در دو گروه آزمایشی علوم تجربی و زبانهای خارجی، سازمان سنجش وآموزش عالی جمهوری اسلامی به این موفقیت بزرگ شک کرده و این جوان کرد را مجبور به شرکت در یک کنکور اختصاصی تک نفره با سئوالات جدید نموده است.

خبرگزاری حکومتی مهر
شک سازمان سنجش به نفر اول کنکور/ رکوردشکنی در کنکور
خبرگزاری مهر – گروه حوزه و دانشگاه: کنکور 88 یک ویژگی و اتفاق عجیب را تجربه کرد. برای اولین بار داوطلبی از یک شهر کوچک موفق شد در دو گروه آزمایشی رتبه اول را کسب کند. اتفاقی که با توجه به معدل پایین داوطلب موجب تردید مسئولان سازمان سنجش شد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول پورعباس عصر سه شنبه در مراسم تقدیر از برترینهای کنکور سال 88 پس از اعطای لوح تقدیر به رستگار رحمانی تنها از جوانرود که دارنده رتبه های اول گروههای آزمایشی علوم تجربی و زبانهای خارجی کنکور امسال بود، گفت: رستگار رحمانی سال 82 دیپلم می گیرد و تا سال 85 در کنکور شرکت نمی کند. سال 85 پس از شرکت در کنکور موفق به کسب رتبه 30 در گروه آزمایشی علوم ریاضی می شود اما به دلیل اینکه به سربازی اعزام می شود نمی تواند به دانشگاه راه یابد.

وی افزود: رحمانی با شرکت در کنکور 88 رکورد شکست و در دو گروه آزمایشی رتبه اول را به دست آورد. در کنکورهای گذشته بودند افرادی که موفق به کسب رتبه اول در یک گروه آزمایشی و دوم یا سومی در گروه دیگر می شدند اما اینکه داوطلبی در دو گروه آزمایشی رتبه اول را به دست آورد بی سابقه بوده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: وی معدل پائینی را در هنگام ثبت نام درج کرده بود و سازمان سنجش شک کرد و از وی خواست تا در امتحان مجدد سازمان شرکت کند که در این آزمون نیز موفق شد و درصد بالایی را از دروس به دست آورد.

وی ابراز امیدواری کرد رستگار رحمانی تنها از برجستگان آینده باشد.

رستگار رحمانی تنها نیز در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین سازمان سنجش گفت: اینکه در سالهای 82 تا 85 اقدام به شرکت در کنکور نکردم دلیلش محفوظ بماند برای خودم اما در سال 85 به دلیل اعزام به خدمت سربازی نتوانستم به دانشگاه راه یابم.

به گزارش مهر، در مراسم تقدیر از برترینهای کنکور 88 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعطای لوح سپاس از زحمات رئیس سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری تقدیر کرد.

لینک http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=رستگار%20رحمانی%20&NewsID=928284

با اعلام این خبر نوشته است که مقامات سازمان سنجش آموزش عالی حکومت جمهوري اسلامي تنها پس از موفقیت این جوان کرد در کنکور اختصاصی تک نفره، پذیرفته اند که نام وی به عنوان نفر اول گروههای آزمایشی علوم تجربی و زبانهای خارجی اعلام شود.

اطلاعات و اخبار منتشره در خصوص تقلب های گسترده در کنکور سراسری ، دستکاری در نتایج آزمونهای سالهای گذشته و فروش بخش های زیادی از سئوالات کنکور در سنوات گذشته هیچکدام سبب نشده است که مقامات سازمان سنجش به موفقیت هیچکدام از شرکت کنندگان شک کرده و از وی امتحان دوبار بگیرند. اما اکنون که نوبت موفقیتی چنین بزرگ و چشمگیر به یک جوان کرد رسیده است در نهایت بی شرمی و وقاحت به خود اجازه داده اند که وی را احضار کرده و در نهایت بی احترامی از وی چونان متهمی تجزیه طلب ! بازجویی کرده و امتحان دوباره بگیرند. مقامات ملت حاکم در میان بیش از دوازده نفر که توانسته اند مقامات اول تا سوم را در گروههای آزامایشی مختلف بدست بیاورند به کسی جز این جوان کرد شک نکرده اند چرا که نفرات دیگر ازفرزندان ملت حاکم بوده واز شهرهای یزد و اصفهان و شیراز و تهران موفقیت کسب کرده و رستگاررحمانی از کردستان اشغالی.

مقامات سازمان سنجش مطلع بودند که این جوان کرد چند سال قبل نیز رتبه سی ام گروه آزمایشی علوم ریاضی را در کنکور سراسری کسب کرده و این خود گواه بزرگی بود تا که توانایی علمی این جوان کرد را به اثبات برساند و نیاز به برگزاری آزمون مجدد نداشته باشد. بی احترامی به این جوان فرهیخته و نابغه کردستان سبب شده که حتی نماینده شهرستان جوانرود و پاوه در مجلس شورای اسلامی به وزارت علوم اعتراض کند. فتح الله حسینی در گفتگویی با سایت انترنتی پاوه نیوز ضمن اعتراض با این موضوع اعلام کرده است که در اولین فرصت در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی به وزیر علوم تذکر خواهد داد.

نماینده پاوه : وزیر علوم باید پاسخگوی بی احترامی به رستگار رحمانی تنها باشد
کۆمه‌کاڵ : سید فتح اله حسینی نماینده محترم مردم پاوه و جوانرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با خبرنگار سایت پاوه و هه ورامان ، ضمن انتقاد شدید از وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور بخاطر گرفتن آزمون مجدد از نابغه جوانرود « رستگار رحمانی تنها » نفر اول کنکور سراسری در رشته های علوم تجربی و زبان خارجه، گفت : در اولین جلسه رسمی مجلس در هفته آتی به وزیر علوم بخاطر این مسئله تذکر خواهم داد ..

به گزارش پاوه و هه ورامان حسینی این مسئله و عنوان مشکوک بودن به این جوان جوانرودی را توهین به مردم شریف اورامانات عنوان کرد و افزود : چگونه است برای نفرات برتر سایر رشته ها این مسئله نبوده وبه کسی مشکوک نشده اند!! ، آیا اگر رستگار ، زاده تهران و یا شهرهای دیگر بود نیز اینگونه با ایشان برخورد می شد. مگه نه این است که رستگار رحمانی تنها هم جوانی از این مرز و بوم است .

نماینده مردم پاوه افزود : چه شده است آقایان حجم عظیم تقلب در سالهای قبل و در آزمون های متعدد کنکورسراسری ، کارشناسی ارشد و دستیاری را نمی دیدند و هیچگاه به کسی مشکوک نشدند و هیچگاه در رسانه ها عنوان نشد که از کسی بخاطر مشکوک بودن دوباره آزمون گرفته شده است ! اما تا به یک جوان محروم کرد رسید همه از شک و تردید سخن میگویند.

سید فتح اله حسینی با تقدیر مجدد از عزم و اراده این جوان توانمند گفت : عده ای چشم دیدن مردم ما را ندارند و از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده میکنند ، یقینا این عده نمیتوانند ببیند یک جوان کرد از خطه اورامانات و جوانرود بر قله بزرگ علمی کشور ایستاده است لیکن این موضوع نباید خللی در عزم و اراده رستگار عزیز و جوانان برومند این منطقه ایجاد کند .

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با عنوان این مسئله که عده ای نمیخواهد رشد و تعالی مردم این منطقه را ببیند گفت : بی شک جوانان جوانرودی در سالهای آینده هم به همه ثابت خواهند کرد که رستگار رحمانی تنها نه تنها یک نخبه استثنایی بوده است بلکه جوانرود این استعداد را دارد که رستگارها را تحویل جامعه دهد.

سید فتح اله حسینی تاکید کرد : بی شک در مقابل این اهانت ساکت نخواهم نشست. و تا حصول نتیجه پیگیر موضوع خواهم بود.

http://komakal.net/index.php?newsid=292

rahmatazizi@yahoo.com
رحمت عزیزی

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s