بازداشت 10 فعال مدنی و دانشجـــویی در سننـــدج

حمله‌ نیروهای امنیتی به‌ مراسم سالگرد دانشجوی جانباخته‌ کرد  “ابراهیم لطف اللهی”
ظهر امروز، در پی حمله‌ نیروهای امنیتی رژیم به‌ شرکت کنندگان در مراسم یادبود دومین سال جانسپردن فعال دانشجویی کرد “ابراهیم لطف اللهی” در گورستان “بهشت محمدی” در شهر سنندج، 10 تن از فعالین دانشجویی و مدنی کردستان دستگیر و به‌ نقاط نامعلومی برده‌ شدند. در پی گزارشهای دریافتی از شهر سنندج،  اتحادیه‌ دموکراتیک دانشجویان کرد و تعدادی از خانواده‌ های زندانیان سیاسی و مدنی کرد در شهر سنندج در مراسم دومین سالگرد کشته‌ شدن ابراهیم لطف اللهی فعال دانشجویی کرد، در گورستان بهشت محمدی سنندج شرکت کرده‌ بودند اما نیروها و نهادهای امنیتی و نظامی رژیم اجازه‌ برگزاری مراسمرا نداده‌ و 10 تن از فعالین سیاسی و دانشجویی کرد را بازداشت کردند.

بنا به‌ اخبار رسیده‌ از کردستان، مختار زارعی، سخنگوی جبهه‌ متد کرد، مهدی دعاگو، سلیم شهبازی، لقمان احمدی، سیوان اداک، دارا حسینی، آزاد لطف پوری، یک دانشجوی لرستانی و امید شیخی دستگیر شدند و به‌ مکان نامعلومی انتقال یافتند.

اسعد باقری، سخنگوی اتحادیه‌ دموکراتیک دانشجویان کرد، طی مصاحبه‌ ای با تلویزیون نوروز اعلام کرد که‌ 10 تن دستگیر شده‌ اند. این افراد از سوی نیروهای اطلاعات نیروی انتظامی دستگیر شده اند که گفته می شود تعداد آن ها حدود ۳ برابر افراد شرکت کننده در مراسم بوده است. شایان ذکر است که‌ دو سال است كه از مرگ ابراهيم لطف الهي دانشجوي كرد- كه در 25 دي ماه 1386 در زندان سنندج زیر شکنجه‌ و به طرز مشكوكي جان سپرد- مي گذرد. داستان ابراهيم لطف اللهي و در محاق ماندن علل آن واقعه ي تاسف بار، هنوز قطعه اي استخوان سوز است.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا ارسال میشود

از رنجی که میبیرم/ فرزاد کمانگر برای ابراهیم لطف اللهی

Advertisements

4 comments

 1. سڵاو برای به‌ڕێز
  به‌ داخه‌وه‌ ماڵپه‌ری باڵاته‌رین ماوه‌ی 4 مانگه‌ ده‌عوه‌تنامه‌ی ڕاگرتووه‌
  هه‌ر بۆیه‌ ناتوانرێ که‌س ده‌عوه‌ت بکرێ
  ده‌نا به‌ خۆشحاڵیه‌وه‌ حه‌ز ده‌که‌م که‌ کورده‌کان ده‌نگمان زۆرتر بێت له‌م ماڵپه‌ره‌ دا
  ئه‌گه‌ر هاته‌وه‌ حه‌تمه‌ن بۆتان ده‌نێرم
  به‌ سپاسه‌وه‌

 2. […] پنجشنبه ۲۷م دی ۱۳۸۶- خبرنامه امیرکبیر: ابراهیم لطف اللهی، دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نور سنندج، زیر شکنجه بازجویان اداره اطلاعات سنندج کشته شده است. به گزارش خبرنامه امیرکبیر، امیری معاون دادستان سنندج و مهدی مولاولی با نام مستعار “هاتفی”، جانشین رئیس اطلاعات سنندج و مسئول گزینش وزارت اطلاعات در استان کردستان، از مسئولین بازجویی این دانشجو بوده اند. امیری از اهالی یک روستا در نزدیکی شهر کامیاران و مولاولی اهل سریش آباد در نزدیکی قروه ست می باشند. ابراهیم لطف اللهی، دانشجوی ترم ۵ دانشگاه، به دستور شعبه سوم بازپرسی سنندج، بعد ازخروج از جلسه امتحان در روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۱٣٨۶ بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود. خانواده وی روز چهارشنبه گذشته موفق به دیدار با وی شدند. اما از آن از آن تاریخ به بعد علیرغم پیگیری ها و مراجعات مکرر خانواده او به نهادهای ذیربط از مکان نگهداری و دلیل بازداشت وی هیچ اطلاعی به خانواده اش داده نشده است. […]

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s