اعتصاب سراسری در کردستان/ گزارشی از پاوه، اشنویه، سنندج

اعتصاب در پاوه
کردستان میدیا: روز 5 شنبه، 23 اردیبهشت در پیروی از فراخوان احزاب و سازمان‌های سیاسی و مدنی کردستان برای تعطیلی و اعتراض به اعدام 5 مبارز سیاسی در چند روز اخیر، دست به اعتصاب گسترده‌ای در سطح شهر پاوه زدند. به گزارش خبرگزاری کردستان، مردم با بستن مغازه‌ها و عدم حضور در اماکن عمومی و شلوغ شهر و حتی تاکسی‌های مسافرکش با عدم حضور در خیابان‌ها، همبستگی خود را در این اعتراض عمومی با سایر نقاط کردستان اعلام کردند.

در خیابان‌های بیمارستان، ترمینال شهر، خیابان 26 مرداد، میدان مولوی، خیابان فاروق اعظم، میدان دکتر قاسملو، اماکنی بودند که مردم به این اعتصاب عمومی پیوستند.
با وجود رعب و وحشت شدیدی که رژیم با حکومت نظامی و آوردن هزاران نیروی سرکوبگر خود در چند روز اخیر برای عدم اعتصاب و تحرک مردم به این منطقه آورده بود، مردم با اعتصاب خود این سیاست‌های رژیم را خنثی کرده و نفرت خود را از جنایات آنان ابراز داشتند.

اعتصاب عمومی در اشنویه

امروز پنچ‌شنبه 23 اردیبهشت‌ماه، شهر اشنویه در اعتراض به کشتار زندانیان سیاسی کرد توسط رژیم و در پاسخ به فراخوان حزب دمکرات کردستان ایران و سایر نیروها و احزاب کردستان کاملاً بصورت تعطیل درآمد.
به گزارش خبرگزاری کردستان، به دنبال این اعتصاب گسترده، مقامات رژیم در اشنویه وحشت‌زده شده‌اند وچندین دستگاه اتومبیل متعلق به اطلاعات رژیم، در حال گشت‌زنی در شهر هستند و قصد دارند مغازه‌داران را وادار به گشودن مغازه‌هایشان نمایند.

اعتصاب سنندج را فرا گرفت

امروز پنج‌شنبه 23 اردیبهشت‌ماه، مردم شهر سنندج در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد توسط جمهوری اسلامی و در پاسخ به فراخوان نیروهای سیاسی کردستان، تمامی بازارها را تعطیل نمودند.
به گزارش خبرگزاری کردستان نیروهای رژیم در تمامی معابر سنندج مستقر شده و عبور و مرور مردم را به شدت تحت کنترل قرار داده‌اند.

Advertisements

One comment

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s