هرانا/ گزارش سالانه نقض حقوق بشر در ایران/ ویژه سال 1390

پنجشنبه 31 فروردين 1391 ساعت 13:31 خبرگزاری هرانا — نهاد آمار،نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طبق روال کاری خود در طی ۳ سال گذشته و رسالتی که برای خود تعریف نموده، با آغاز سال جدید، اقدام به انتشار گزارش سالانه‌ی نقض حقوق بشر در ایران نموده است. این گزارش در حالی منتشر شده است که نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران توسط جمهوری اسلامی، که ممانعت از گردش آزاد اطلاعات را هم شامل می‌شود، طبعاً راه‌های گزارشگری و اطلاع رسانی در این حوزه را هم دشوار نموده است. در چنین شرایطی بدیهی ست که به رغم تلاش‌های شبانه روزی گروه‌ها و افراد فعال در این عرصه، بخش اعظمی از وقایع از حوزه‌ی دید ایشان مستتر می‌ماند. از این رو مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تاکید می‌کند که این گزارشات نمایانگر کارنامه‌ی کامل جمهوری اسلامی در قبال وضعیت اسفبار حقوق بشر در ایران نیست، بلکه نظر به محدودیت فعالیت فعالان حقوق بشر در داخل کشور، از یک طرف بیانگر توانمندی آن‌ها در شرایط سرکوب و سانسور بوده و از طرف دیگر تنها بخشی از کل واقعیت نقض حقوق بشر در ایران را مستند و منعکس می سازد. بر همین اساس آسیب شناسی‌ای صورت گرفته که بر مبنای آن مخاطب درخواهد یافت فعالیت در حوزه‌ی مذکور در چه مناطقی از کشور قوی‌تر و در کدام نواحی ضعیف‌تر است.

بر حسب این بخش، اگر پایتخت (تهران) بیش‌ترین موارد مطرح شده در این گزارش را در مقابل استان‌هایی نظیر خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و بوشهر به خود اختصاص داده، هرگز اثبات کننده‌ی این نیست که در چنین استان‌هایی وضعیت نقض حقوق بشر بحرانی نیست، که لازم است در آینده تقویت گزارشگری در چنین استان‌هایی در اولویت کاری فعالین حقوق بشر قرار گیرد.

این گزارش که در درجه‌ی اول هدف اطلاع رسانی و مستند سازی موارد نقض حقوق بشر به منظور روشن کردن افکار عمومی و تمرکز توجهات را دنبال می‌کند، تلاشی است جهت زمینه سازی اجرای درست عدالت در آینده‌ی نامعلوم و همینطور حقیقت یابی‌، که بتوان بر اساس آن محکومیت‌های بین المللی را زمینه سازی کرده تا از ادامه‌ی نقض حقوق بشر جلوگیری شود.

این گزارش که تازه‌ترین آمار و تحلیل از موارد نقض حقوق بشر در سال ۱۳۹۰ را در بر می‌گیرد، شامل ۷ بخش عمده است که در ۳۹ کتابچه و در ۹۳۷ صفحه منتشر شده است.

در بخش “آمار” ی علاوه بر جمع آوری و خلاصه سازی و ارائه‌ی داده‌های کمی، سعی شده که این داده‌ها با بهره گیری از اشکال متعدد، منجمله جداول و نمودارها مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا نتیجه گیری با سهولت بیش‌تری به دست آید. این آمارها با تلاش شبانه روزی افراد فعال در بخش‌های مختلف مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و با در نظر گرفتن حداکثر ۱ تا ۳ درصد خطا ارائه شده است.

بخش “تفصیلی” نیز که به عبارتی می‌توان گفت، مرجع تمامی گزارشات محسوب می‌شود، وقایع را به شکل مفصل و با ذکر منبع و تاریخ مورد بازخوانی قرار داده است.

گزارش سالانه‌ی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هم‌چنین دو بخش جداگانه‌ی دیگر، با تمرکز بر “بازداشت شدگان” در سال ۱۳۹۰ و “محکومین” که به احکام صادره شده‌ی تعزیری، تعلیقی، محرومیت و غیره در دادگاه‌های بدوی و قطعی (تجدید نظر، دیوان عالی و…) در این سال می‌پردازد؛ نیز در بر می‌گیرد.

در بخش بازداشت شدگان که به دستگیری ۱۶۷۱ فعال در حوزه‌های مختلف مرتبط است، اسامی ۱۰۱۰ مورد با ذکر جزئیات مطرح شده و ۶۶۱ مورد آن به صورت بازداشت فله‌ای یا بدون مشخص شدن هویت فرد بازداشت شده بوده است.

در بخش محکومین هم مضاف بر اشاره به محکومیت ۶۲۸ تن از فعالین در حوزه‌های مختلف سیاسی- مدنی، به ۴۷۰ مورد آن به صورت جزئی‌تر پرداخته شده است.

با استناد به این قسمت از گزارش، شعبات ۲۶، ۲۸ و ۱۵ دادگاه انقلاب تهران که ریاست آن‌ها به ترتیب بر عهده‌ی یحیی پیرعباسی، محمد مقیسه و ابوالقاسم صلواتی است، بیش‌ترین احکام را برای فعالین در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های سیاسی- مدنی در پایتخت صادر کرده‌اند. در این بین قاضی پیرعباسی با صدور ۳۶ مورد حکم محکومیت، رکورد دار نقض حقوق بشر در بین قضات شاغل در جمهوری اسلامی است.

هرچند که پیش از آن شایسته است از قاضی کیانوش شکوه‌تازه، رئیس شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز نام برده شود که دستکم ۱۲۸ تن از شهروندان و فعالین آذربایجانی در تبریز را محاکمه و ۴۳ تن از ایشان را محکوم نموده است.

این در حالیست که دادگاه‌های بدوی انقلاب دستکم برای ۱۸ نفر در حوزه‌های مختلف نیز حکم مرگ صادر کرده‌اند. بهنام رحیمی، اصغر رحیمی، یاور رحیمی، مختار رحیمی و بهمن رحیمی از سوی شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به جرم «عضویت در گروه سلفی» و «اقدامات تروریستی»، وحید اصغری و مهدی علیزاده با رای شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و به جرم «راه اندازی و هدایت سایت‌ها و مطالبی با محتوای پورنوگرافی»، امیر میرزایی حکمتی از طرف شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به اتهام «جاسوسی برای سازمان سیا»، غلامرضا خسروی بر پایه‌ی حکم شعبه‌ی ۲۶ و به جرم «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران»، عبدالرحمان حیدری، طه حیدری، جمشید حیدری، منصور حیدری و امیر معاوی از جانب دادگاه انقلاب اهواز و به جرم «تیراندازی به سمت ماموران امنیتی»، رضا اسماعیلی مامدی از سوی دادگاه انقلاب سلماس و به جرم «عضویت و همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)»، علی افشاری و حبیب افشاری و هم‌چنین بهروز آلخانی سه تن از فعالین سیاسی‌ که به جرم «عضویت و همکاری با یکی از احزاب کُردی» در دادگاه‌های انقلاب استان آذربایجان غربی به اعدام محکوم شده‌اند، اسامی این محکومین است.

احکام اعدام سعید ملک پور، زانیار مرادی و لقمان مرادی هم در دیوان عالی کشور تایید شده است.

پنجمین بخش از گزارش سالانه‌ی مذکور نیز که به تفکیک ماه‌ ارائه شده، شامل ۱۲ کتابچه می‌باشد که وقایع نقض حقوق بشر در کشور را از فروردین تا اسفندماه سال ۱۳۹۰ شرح می‌دهد.

قسمت ششم هم متشکل از ۱۱ کتابچه است که به صورت موضوعی حوزه‌هایکارگران، اصناف، اعدام، اقلیت‌های مذهبی، اقلیت‌های ملی، اندیشه و بیان، دانشجویان،زنان، زندانیان، فرهنگی و کودکان را به عنوان عمده محورهای گزارشگری نقض حقوق دسته بندی و تبیین نموده است.

آخرین بخش گزارش سالانه‌ی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز مربوط به گزارشات ماهانه است که در آن مباحث از لحاظ آماری و حقوقی مورد بررسی قرار شده‌اند.

بر پایه‌ی گزارش سالانه‌ی اعدام مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در سال ۱۳۹۰، ۴۵۶ شهروند در استان‌های مختلف کشور از راه حلق آویز اعدام شده‌اند و از این تعداد ۸۲ نفر در ملاء عام به دار آویخته شده‌اند که این مهم خود از مصادیق بارز بازتولید خشونت در جامعه محسوب می‌شود. از سویی ۷۱ درصد از گزارشات اعدام را منابع دولتی و ۲۹ درصد را که به صورت مخفیافه بوده، منابع مستقل حقوق بشری تایید کرده‌اند.

از این تعداد سه زندانی سیاسی به نام‌های «عزیز خاک زاد»، «خداداد رشیدی»، «عبدالحمید ریگی» که پیش‌تر از سوی شعب مختلف دادگاه‌ انقلاب به اتهام اقدام علیه امنیت ملی محارب شناخته شده بودند، به دار آویخته شدند و ۴ تن دیگر هم علی‌رغم قرار نگرفتن در حوزه‌ی زندانیان سیاسی، به اتهام محاربه اعدام شدند. دیگر اعدام شدگان با اتهاماتی نظیر جرایم مربوط به مواد مخدر، قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، رابطه‌ی نامشروع و لواط (هم‌جنسگرایی) روبه‌رو بوده‌اند.
در همین خصوص ۵۲۳ زندانی نیز با احکام مرگ از سوی دستگاه قضایی مواجه شدند.

بر اساس گزارش سالانه‌ی کارگران نیز در سال گذشته دستکم ۷۵ مورد اعتصاب کارگری گزارش شده که فروردین ماه ۹۰ بیش‌ترین آمار اعتصابات کارگری را به خود اختصاص داده است، ۴۴۵۲۵ کارگر از کار اخراج یا تعدیل شده‌اند و ۱۸۳ نفر به دلیل نبود ایمنی کافی در حین کار، دچار آسیب جسمانی شده و یا جان خود را از دست دادند. بازداشت ۴۵ فعال کارگری و احضار ۴۳ تن دیگر از ایشان در سال ۹۰ نیز از دیگر موارد اهم این گزارش به حساب می‌آید.

در گزارش سالانه‌ی زندانیان نیز آمده است که «محسن دکمه‌چی» (عدم رسیدگی پزشکی)، «هدی صابر (اعتصاب غذا)» و «ناصر خانی‌زاده» (عدم رسیدگی پزشکی) جان باختند. ۱۰۹ مورد اعتصاب غذای زندانیان به دلایلی نظیر اعتراض به بلاتکلیفی و یا شرایط نامطلوب زندان‌ها هم از دیگر موارد برجسته‌ی این گزارش شمرده می‌شود.

از دیگر موارد قابل توجه در گزارش سالانه‌ی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صدور و یا اجرای حکم اعدام ۴ نوجوان بزهکار بود که در حین ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند. این در حالیست، که پس از آنکه قانون مجازات اسلامی، سرانجام در دی ماه سال گذشته توسط شورای نگهبان تایید شد، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مدعی شد که مجازات قصاص برای افراد زیر ۱۸ سال بر اساس این قانون ممنوع شده است. هرچند که بر پایه‌ی ماده‌ی ۹۰ این قانون، اگر افراد بالغ کمتر از ۱۸ سال، ماهیت جرم انجام شده و یا حرمت آن را درک نکرده باشند و یا در رشد کمال و عقل آن‌ها شبهه وجود داشته باشد، از قصاص معاف می‌شود، اما اگر پزشکی قانونی و قاضی رای به خلاف این دهد، اعدام هم‌چنان پابرجا خواهد بود. جدا از این، قانون مورد اشاره، کماکان ابهاماتی در خصوص احتساب سن افراد به شمسی یا قمری باقی گذاشته است.

برای مشاهده کلیه گزارشات در ۳۹ کتابچه اینجا کلیک کنید

هرانا؛ سالنامه آماری نقض حقوق بشر در سال ۹۰ منتشر شد

پنجشنبه 31 فروردين 1391 ساعت 13:31 |

گزارش پیش رو دربردارنده اطلاعات اماری یکسال شمسی (۸۹ – ۹۰) نقض حقوق بشر در ایران است. این گزارش که بصورت آماری-تحلیلی ارایه می شود،  به همت نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تهیه شده است.

مسلماْ به دلیل عدم اجازه دولت ایران به مدافعان حقوق بشر جهت فعالیت به خصوص در حوزه گزارشگری نقض حقوق بشر و همینطور ممانعت از گردش آزاد اطلاعات و بالطبع به رسمیت نشناختن حوزه مستقل در فعالیتهای مدنی از سوی دولت ایران، در حال حاضر مسئله گزارشگری، امری دشوار و خطیر با محدودیتهای فراوان در ایران محسوب می‌شود.

در چنین شرایطی بدیهی است مدافعان حقوق بشر علیرغم دشواری بسیار، تنها می‌توانند حجم بسیار اندکی از نقض گسترده حقوق بشر در ایران را دیده بانی کرده و یا امکان تحقیق و مستند کردن در رابطه با گزارشات سایر گروهها و رسانه ها را بیابند. با این حال هر چند با توجه به محدودیتهای فوق نمیتوان وجود کسر و نقض و خطا را در گزارش پبش رو رد کرد اما این نهاد حقوق بشری، گزارش پیش رو را به لحاظ محتوای آماری-تحلیلی و مستند بودن ۲.۸ درصد خطا ارزیابی میکند.

بعنوان مقدمه در اولین بخش گزارش پیش رو لازم است اشاره شود گروههای مدافع حقوق بشر در ایران تلاش زیادی برای بهبود وضعیت گزارشگری نقض حقوق بشر در ایران می‌کنند با این حال تفاوت فاحشی را حسب آمار می‌توان در تمرکز گزارشات بر مرکز کشور در مقایسه با سایر نقاط کشور بعنوان یکی از نقاط ضعف نهادهای مدنی ایرانی مشاهده کرد.

عمده تفاوت گزارش آماری سال ۱۳۹۰ در دومین سال انتشار این شکل جامع گزارش، بررسی آمار ارائه شده و مقایسه آن با آمار سال ۱۳۸۹ است که برای اولین بار صورت می گیرد. به همین منظور در تمامی بخش ها علاوه بر ارائه آمار سال ۱۳۹۰ میزان رشد و کاهش نقض حقوق بشر در هر یک از رسته های حقوقی به تناسب سال ۱۳۸۹ نیز گنجانده شده است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با کاهش ۱۵ درصدی نسبت به سال ۱۳۸۹ ، ۳۱% از گزارشات نقض حقوق بشر را مستند کرده است، منابع دولتی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۸۹ ، ۲۲% کل گزارشات نقض حقوق بشر را مستند کردند هم چنین سایر منابع مستقل نیز با کاهش ۴۵ درصدی نسبت به سال ۱۳۸۹ ، ۴۷% گزارشات را مستند کردند.

با در نظر گرفتن آمار ۳۶۰۰ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری مستند شده در ایران از مجموع ۲۵۵۹ گزارش، که برای ۱۰۸۹۹۳۷ نفر از شهروندان اعمال شده است به پراکندگی ها در نقشه ذیل بنگرید.

همانطور که در فوق مشاهده می‌کنید تفاوت فاحشی بین مرکز و سایر نقاط کشور حسب گزارشات منتشره وجود دارد.
این در حالی است که به لحاظ جمعیت (سرشماری سال ۱۳۹۰) تهران ۱۲۰۰۰۰۰۰ و سایر نقاط کشور ۶۲۹۶۱۷۰۲ شهروند را در خود دارد.

با این وصف طبق آمار، تمرکز مدافعان حقوق بشر در سال ۱۳۹۰،  ۴۲ در صد در تهران و ۵۸ درصد در سایر نقاط کشور بوده است، این در حالی است که طبق نمودار فوق تهران تنها ۱۴ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است.

جدول پراکندگی گزارشگری بر اساس تفکیک استانها

جدول  زیر در بردارنده اسامی و اطلاعات استانهایی است که گزارشگری نقض حقوق بشر در ایران را تشکیل می‌دهند و همینطور میزان گزارشاتی که از آن منطقه مخابره شده است، بدیهی است عدم ذکر نام هر استان به معنی عدم وجود گزارشی از آن منطقه است.

هم چنین در جدول زیر میزان رشد و یا کاهش گزارشات با آمار ارائه شده در مقایسه با سال ۱۳۸۹، مورد بررسی قرار گرفته است که کاهش گزارشگری میتواند مروبط به سخت تر شدن امکان فعالیت گزارشگران حقوق بشر در آن مناطق باشد و عوامل رشد نیز علاوه بر رشد نقض حقوق بشر، میتواند به فعالیت بیشتر منابع رسمی مربوط باشد.

جدول استانهای دارای گزارش بر اساس حجم گزارشات نقض حقوق بشر و مقایسه میزان رشد یا کاهش گزارشگری با سال ۱۳۸۹

نام استان

تعداد گزارشات

میزان رشد %

نام استان

تعداد گزارشات

میزان رشد %

آذربایجان شرقی

۱۴۸

۲۶

قم

۲۶

۳۹-

آذربایجان غربی

۱۵۹

۵-

کردستان

۱۸۴

۱۴-

اردبیل

۲۰

۵

کرمان

۳۵

۲

اصفهان

۵۷

۳۲-

کرمانشاه

۵۶

۱۲-

البرز

۱۱۷

۳۳-

گلستان

۱۱

۵۲-

ایلام

۵

۳۷-

گیلان

۲۳

۱۷-

بوشهر

۱۷

۵۸

لرستان

۹

۷۳-

تهران

۱۰۸۱

۴۰-

مازندران

۱۰۳

۲۴-

خراسان رضوی

۸۸

۳۲-

مرکزی

۱۸

۱۴-

خوزستان

۱۰۲

۲۰-

نامعلوم

۹

۸۳-

خراسان شمالی

۴

۶۳-

هرمزگان

۱۸

۲۷

قزوین

۳۷

۹-

همدان

۱۴

۳۳-

خراسان جنوبی

۴

۶۰-

یزد

۲۰

۱۵

زنجان

۱۵

۲۸-

سیستان و بلوچستان

۲۵

۵۰-

سمنان

۲۰

۳۱-

کل کشور

۳۱

۷۷

فارس

۸۹

۶

کهگیلویه و بویر احمد

۸

۴۲-

چهارمحال و بختیاری

۷

۰

در ذیل نمودار دایره ای مربوط به مقایسه استانها و حجم گزارشات ارسالی را مشاهده میکند

توانمندی سازمانهای مدافع حقوق بشر در امر خطیر گزارشگری در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹ ۲۹% کاهش داشته است. در بررسی اولیه، افزایش گزارشگری در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، هرمزگان، فارس، کرمان، بوشهر و یزد با درصد کمی وجود داشته است که عوامل آن را در استان آذربایجان شرقی می توان مربوط به مجموعه اعتراضات شهریور ماه و در استان فارس مربوط به افزایش اجرای حکم اعدام دانست.

اما کاهش کلی گزارشگری از مناطق مرکزی و حاشیه ای کشور به دلیل کاهش نقض حقوق بشر و یا کم کاری سازمان های حقوق بشری نبوده است، بلکه این امر عمدتاً مربوط به افزایش فشار بر مدافعان حقوق بشر و هزینه مند شدن فعالیت گروه های مستقل حقوق بشری از سوی حکومت ایران است.

برای شروع بررسی رسته‌ای نقض حقوق بشر در یکسال گذشته به جاست ابتدا نگاهی به نمودار مقایسه رسته‌ها بر اساس حجم گزارشات یکساله داشته باشیم.

در مقایسه رسته ای حجم گزارشات منتشر شده در سال۱۳۹۰با سال ۱۳۸۹ که بیشتر صعود مربوط به نقض حقوق کودکان با ۴۲% و بیشترین نزول مربوط به حقوق دانشجویان با ۵۲% به نمودار زیر بنگرید.

اقلیتهای قومی –  ملی

در این رسته ۱۶۵ گزارش توسط نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسید که بر اساس آنها ۶۹۱ شهروند بازداشت شدند، ۱۱۴نفر مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، ۵۶ نفر در شهرهای مرزی تحت نام مبارزه با قاچاق کالا به قتل رسیدند، ۲۹ نفر به نهادهای امنیتی-قضایی احضار شدند و ۶۰ مورد متفرقه دیگر نیز گزارش شده است.

همچنین ۱۲۰ شهروند از سوی دادگاههای انقلاب محاکمه شدند و برای ۱۷۸ نفر نیز ۲۱۱۶ ماه حبس تعزیری و ۶۷۶ ماه حبس تعلیقی، ۱۷۲ میلیون ریال جریمه نقدی ۱۷۴۰ ضربه شلاق و ۲۴۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی صادر شده است.

در حوزه اقلیت های قومی ۱۸۸ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۱۶۵ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۱۲۵۰ نفر از شهروندان است

در ذیل مقایسه گزارشات مربوط به نقض حقوق اقلیت‌های ملی را بر اساس تفکیک ماهانه مشاهده می‌کنید.

نمودار مقایسه ای سایر موارد در این حوزه نیز در پی می آید:

در این رسته، آذری ها با ۴۷% گزارش در صدر دیده بانی گزارشگران حقوق بشر قراردارند و به ترتیب کردها با ۴۵%، بلوچ‌ها ۴% و عرب‌ها ۴% در رده‌های بندی دیده بانی قرار می‌گیرند. بر اساس آمار فوق و در مقایسه آن با سال ۱۳۸۹ بلوچ ها با کاهش ۶۴% حجم گزارشات کردها با کاهش ۴۲%، آذری ها با افزایش ۱۴% حجم گزارشات و عرب ها با افزایش ۲۸% مواجه شدند.

در حوزه اقلیت های قومی بازداشت شهروندان ۳۵% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی با افزایش ۷۲% همراه بوده است.
در مقایسه ماهانه نقض حقوق قومی بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۳۱% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در خرداد ماه با ۷۰% و بیشترین نزول در مهر ماه با ۶۴% گزارش شده است.
برای مقایسه نقض موردی حقوق اقلیت های قومی در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

اقلیت های مذهبی

در این رسته در طی یکسال گذشته ۲۰۶ گزارش از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است و بر این اساس ۶۹۱ شهروند بازداشت شدند، ۴ مورد جلوگیری از اجرای آیین مذهبی گزارش شده است، ۷ مورد ضرب و شتم، ۳ مورد تخریب یا پلمپ اماکن اقلیت‌های مذهبی، ۳ مورد آسیب به امنیت شغلی، ۳ مورد ممانعت از دفن اجساد، ۱۶ مورد ممانعت از فعالیت اقتصادی اقلیت‌های مذهبی، ۱۲۹ مورد احضار به نهادهای امنیتی-قضایی و ۱۳۹ مورد متفرقه از نقض حقوق اقلیتهای مذهبی گزارش شده است.

۱۲۸ نفر از اقلیت های مذهبی از سوی نهادهای قضایی مجموعا ۴۱۴۰ ماه حبس تعزیری، ۲۱۲ ماه حبس تعلیقی، ۱۸۴ میلیون ریال جریمه نقدی، ۲۵۰ ضربه شلاق و ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شدند.

در حوزه اقلیت های مذهبی ۲۴۶ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۲۰۶ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۸۱۰ نفر از شهروندان است

در این رسته، بهائیان با ۵۲% گزارش در صدر دیده بانی گزارشگران حقوق بشر قراردارند و به ترتیب دراویش با ۲۰% مسیحیان ۱۴%و اهل سنت ۱۰%در رده‌های بندی دیده بانی قرار می‌گیرند.

در حوزه اقلیت های مذهبی بازداشت شهروندان ۹% نسبت به سال ۱۳۸۹ کاهش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با کاهش ۴% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق مذهبی بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۳۰% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۲۹% و بیشترین نزول در بهمن ماه با ۶۲% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق اقلیت های مذهبی در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

اندیشه و بیان

در این رسته در طی سال ۱۳۹۰، جمعاً ۵۸۷ گزارش از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است، در این جمع، ۲۳ مورد اعمال فیلترینگ اینترنتی گزارش شده است، ۱۸ توقیف نشریه، ۱۱ اختلال تعمدی در شبکه اینترنت، ۱ مورد اختلال تعمدی در شبکه مخابرات، ۳۳۶ بازداشت موردی، ۹ مورد ضرب و شتم، ۱۷ مورد ممانعت از برگزاری تجمع، مراسم یا سخنرانی، ۱۴ مورد پلمپ تشکل و دفا‌تر، ۳۰ بازداشت فله‌ای، ۳۴ مورد تهدید و ارعاب، ۹۹ مورد احضار به مراجع قضایی- امنیتی و ۸۷ مورد سایر موضوعات متفرقه در حوزه اندیشه و بیان گزارش شده است.

هم چنین در این حوزه ۵۶۰ نفر محاکمه شدند، ۱۸۷ نفر از سوی مراجع قضایی به ۹۵۰۷ ماه حبس تعزیری، ۳۲۰ ماه حبس تعلیقی، ۲۳ میلیارد و ۶۰۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه نقدی، ۸۹۲ ضربه شلاق و ۱۱۱۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شدند.

در حوزه اندیشه و بیان ۶۵۹ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۵۸۷ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۱۵۱۱ نفر از شهروندان است.

در حوزه اندیشه و بیان، بازداشت شهروندان ۲۱% نسبت به سال ۱۳۸۹کاهش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با کاهش ۲۹% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق اندیشه و بیان بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۴۳% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۲۹% و بیشترین نزول در بهمن ماه با ۶۲% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق شهروندی (حوزه اندیشه و بیان) در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

اصناف

در رسته حقوق اصناف در سال ۱۳۹۰، جمعاً ۱۰۲ گزارش از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است که از این گزارشات ۱۰۶ مورد آن مربوط به بازداشت موردی فعالان حقوق صنفی، ۴۶۴ مورد پلمپ اماکن، ۱ مورد ابطال مجوز تشکلات صنفی، ۱ مورد لغو مراسم، ۳۶ مورد احضار به مراجع قضایی- امنیتی، ۲۲۴۵۷ مورد متفرقه گزارش شده است.

در این رسته ۱۹ تن از سوی دستگاه قضایی به ۵۵۲ ماه حبس تعزیری، ۱۹۲ ماه حبس تعلیقی و ۴۲۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی محروم شدند. همچنین ۱۰۲ مورد گزارش در کل در این رسته گردآوری شده است که شامل ۱۰۶ مورد نقض مستقیم حقوق بشر برای ۳۱۱۲۹ شهروند بوده است.

در حوزه اصناف ۱۰۶ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۱۰۲ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۳۱۱۲۹ نفر از شهروندان است.

در حوزه اصناف بازداشت شهروندان ۵۴% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با افزایش ۴۷% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق صنفی بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۳۸% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۵۰% و بیشترین نزول در آذر ماه با ۸۸% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق اصناف در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار ذیل بنگرید.

دانشجویی

در این رسته در سال ۱۳۹۰ جمعاً ۲۲۴ گزارش از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است که در مجموع شامل ۵۲ مورد بازداشت دانشجو، ۳ مورد اخلال در تجمع، ۵ مورد ضرب و شتم، ۲ مورد لغو مجوز نشریه دانشجویی، ۲۷ مورد احضار به مراجع قضایی- امنیتی، ۲۳ مورد احضار به کمیته‌های انضباطی، ۴۸ مورد اقدام در راستای اعمال تقکیک جنسیتی، ۲ مورد پلمپ اماکن و دفا‌تر تشکلات، ۴۲ مورد تعلیق از تحصیل، ۶۲ مورد اخراج و یا محرومیت از تحصیل ۸۳ مورد سایر موارد نقض حقوق آکادمیک گزارش شده است.

در این رسته در سال گذشته ۶۶ دانشجو از سوی دستگاه قضایی کشور محاکمه شدند و ۷۸ دانشجو نیز به ۱۰۴۵ ماه حبس تعزیری، ۱۰۸ ماه حبس تعلیقی، ۳۹۸ ضربه شلاق و ۳۶ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شدند.

مجموماً از ۲۲۴ گزارش گردآوری شده ۲۲۴ مورد نقض حقوق دانشجویی برای ۵۳۰ نفر به ثبت رسیده است.

در حوزه دانشجویی ۲۲۴ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۲۲۴ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۵۳۰ نفر از دانشجویان است.

در حوزه دانشجویی بازداشت شهروندان ۷۸% نسبت به سال ۱۳۸۹ کاهش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با کاهش ۲۹% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق دانشجویان بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۵۵% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در اسفند ماه با ۷۷% و بیشترین نزول مشترکا در آذر ماه و فروردین ماه با ۷۱% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق دانشجویان در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

اعدام

در این رسته در سال ۱۳۹۰ تعداد ۲۳۳ گزارش از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است که شامل محکومیت ۵۲۳ نفر به اعدام و اجرای حکم اعدام ۴۵۶ نفر می باشد که از این تعداد ۸۲ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

در سال گذشته دست کم ۳۰۸ نفر از اعدام شدگان را مردان و ۵ تن را زنان تشکیل دادند هم چنین ۱۴۳ تن بدون اعلام هویت در رسانه های دولتی، اعدام شدند و یا به عبارتی دیگر ۶۸% اعدامیان مرد و ۱% زن و ۳۱% با هویت نامعلوم اعدام شدند.

۳ تن از اعدام شدگان به دلیل دگر اندیشی و بر اساس فعالیت های سیاسی و به اتهام محاربه اعدام شدند که پیکر آنها تحویل خانواده نشده و یا پس از دفن توسط دستگاه قضایی محل دفن ایشان به خانواده ابلاغ شده است.
در گزارشات منتشر شده، ۳۱۳ مورد اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر ۱۹ مورد اتهام تجاوز به عنف، ۴۰ مورد اتهام قتل، ۷ مورد اتهام محاربه، ۴ مورد اتهام لواط و یا همجنس گرایی، ۳۱ مورد اتهام تجاوز ۶ مورد آدم ربایی و تجاوز، ۳ مورد رابطه نامشروع، ۳ مورد سرقت، ۱۶ مورد سرقت مسلحانه و ۳۳ مورد بدون اعلام اتهام در رسانه های دولتی در خصوص اجرای حکم اعدام برای متهمین قرائت شده است.

در حوزه صدور و اجرای حکم اعدام ۲۸۰ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۲۴۴ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۱۰۷۷ نفر از شهروندان است.

در نمودار زیر اجرای حکم اعدام در دادگاه‌های مختلف کشور بر اساس جرم مورد بررسی قرار گرفته است که جرایم مربوط به مواد مخدر با ۷۱% در صدر، قتل ۹%، تجاوز ۷%، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه ۴% در رده های بعدی قرار دارند.

برای مشاهده اجرای حکم اعدام در طی ماههای مختلف سال ۱۳۹۰ به نمودار زیر بنگرید.

در این نمودار که رابطه مستقیمی با اعدام های مخفیانه دارد منابع مستقل و یا غیر رسمی ۲۹% گزارشات را منتشرکرده اند که در اکثر آنها قوه قضائیه سکوت کرده است.

در نمودار زیر نیز اجرای حکم اعدام در استان‌های مختلف کشور مورد بررسی قرار گرفته است که بر این اساس استان تهران با ۱۷% در صدر و فارس و خراسان رضوی با ۱۰% و آذربایجان غربی با ۸% در رتبه‌های بعدی قراردارند.

بر اساس نمودار زیر ۱۶ درصد اعدام‌ها در ملاء عام و انظار عمومی به اجرا در آمده است.

در حوزه اعدام زندانیان عادی و عقیدتی صدور حکم اعدام از سوی دادگاه های عمومی و انقلاب نسبت به سال ۱۳۸۹، ۴۱% افزایش داشته است هم چنین اجرای حکم اعدام نیز با افزایش ۱۴% همراه بوده است.

در بررسی اجرای احکام اعدام، اجرای حکم در ملاء عام ۸۲% نبست به سال پیش افزایش داشته است و اجرای حکم در زندان ها نیز با افزایش ۱% همراه بوده است.

قابل ذکر است در این رسته اعدام های مخفیانه و بی هویت در زندانها ۲۶% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش داشته است و این در حالی است که اعلام اعدام ها از سوی قوه قضائیه و رسانه های دولتی با کاهش ۴% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه رسته اعدام ها بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۱۳% افزایش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در اردیبشهت ماه با ۴۱% و بیشترین نزول در مرداد ماه با ۴۷% گزارش شده است.

برای مقایسه صدور و اجرای حکم اعدام در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

حقوق فرهنگی

در این رسته در سال گذشته ۶۳ گزارش نقض حقوق بشر از سوی نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به ثبت رسیده است که جمعاً ۱۲۰ تن دستگیر، مجوز ۲ تشکل فرهنگی باطل و از انتشار ۱۱ اثر فرهنگی و نیز از اجرای ۷ برنامه فرهنگی ممانعت بعمل آمده است، همچنین ۵۲ تن به مراجع قضایی-امنیتی احضار شدند، ۲ تن ممنوع الخروج، ۲ تن ممنوع التصویر و ۱۹ مورد نیز موارد متفرقه از نقض حقوق بشر در این بخش را در بر گرفته است.

در این حوزه ۵ تن از فعالین از سوی دستگاه قضایی به ۱۶۲ ماه حبس تعزیری، ۶۰ ماه حبس تعلیقی، ۹۰ ضربه شلاق و ۲۴۰ ماه محرومیت از فعالیت فرهنگی محکوم شدند.

در حوزه فرهنگی ۶۴ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۶۳ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۲۳۰ نفر از شهروندان است.

در حوزه فرهنگی بازداشت شهروندان ۶۲% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با افزایش ۶۰% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق فرهنگی بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۳% افزایش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در اردیبهشت ماه با ۱۰۰% و بیشترین نزول در فروردین ماه با ۴۶% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق فرهنگی در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

کارگری

در این رسته در سال ۱۳۹۰، ۲۹۳ گزارش در بررسی های آماری گردآوری شد که بر اساس آن جمعاً ۴۵ تن دستگیر شدند، ۷۵ مورد اعتصاب کارگری گزارش شده است، ۴۴۵۲۵ کارگر از کار اخراج یا تعدیل شده‌اند، گزارشات عقب افتادن حقوق ۱۷۷۱ ماه کارگران مستند شده است، ۱۷۲۳۲۶ کارگر از کار بیکار شده‌اند، ۱۱۴ تن در سوانح کاری کشته شده‌اند، ۶۹ مورد صدمات جسمی به کارگران در حین کار گزارش شده است، ۱۳۱۲۳ مورد نبود بیمه کار برای کارگران گزارش شده است، ۱۱۶۷ کارگر بلاتکلیف در حوزه کار گزارش شده است، ۴۳ فعال کارگری احضار و ۶۱ مورد سایر موارد مستند شده است.

در مجموع ۲۶ تن از فعالین کارگری از سوی دستگاه قضایی به ۱۰۲۱ ماه حبس تعزیری، ۲۶ ماه حبس تعلیقی و ۸۱ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

در حوزه کارگری ۳۴۴ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۲۹۳ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۱۸۱۹۸۳ نفر از کارگران و یا فعالین حقوق کارگری است.

در حوزه کارگری بازداشت شهروندان ۱۱% نسبت به سال ۱۳۸۹ کاهش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با افزایش ۴۶% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق کارگری بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۱۱% کاهش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۲۹% و بیشترین نزول در بهمن ماه با ۶۲% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق کارگری در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

حقوق کودکان

در این رسته و در سال ۱۳۹۰ از مجموع ۴۲ گزارشی که توسط نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گردآوری شد جمعاً ۲۷ مورد کودک آزاری و آزار جنسی، ۴ مورد صدور و یا اجرای حکم اعدام، ۶۰۰۰۰۱ مورد کار کودکان، ۳ مورد بازداشت فعالین حقوق کودکان، ۲۰۰ مورد محروم از تحصیل را در برگرفته است.

در کل گزارشات گردآوری شده در این حوزه ۴۲ مورد بوده است که ۴۷ مورد نقض حقوق بشر برای ۶۳۲۸۵۴ نفر برآورد شده است.

در حوزه کودکان ۴۷ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۴۲ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۶۳۲۸۵۴ نفر از کودکان و یا فعالین حقوق کودک است.

در حوزه حقوق کودکان، بازداشت فعالان این عرصه ۱۰۰% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است، با این حال صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با کاهش ۱۰۰% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق کودکان بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۴۴% افزایش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه مشترکا در فروردین ماه و آذر ماه با ۱۰۰% و بیشترین نزول در بهمن ماه با ۱۰۰% کاهش گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق کودکان در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

زنان

در این رسته در سال ۱۳۹۰ جمعا ۵۲ گزارش گردآوری شده است که بر اساس آن جمعاً ۷ فعال حقوق زنان بازداشت شدند، ۶ مورد خودسوزی زنان گزارش و ۸ مورد قتل ناموسی، ۱ مورد ممانعت از تجمع یا مراسم، ۱۵ مورد سایر موارد متفرقه گزارش شده است.

۹ تن از فعالین این عرصه از سوی دستگاه قضایی کشور به ۴۷ ماه حبس تعزیری، و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

در کل گزارشات گردآوری شده در این حوزه ۵۲ مورد بوده است که شامل ۵۷ مورد نقض حقوق زنان برای دستکم ۷۱ تن بوده است.

در حوزه زنان ۵۷ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۵۲ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۷۱ نفر از زنان و فعالین حقوق زنان است.

در حوزه زنان بازداشت شهروندان ۱۴% نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی نیز با کاهش ۳۰% همراه بوده است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق زنان بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۱۶% افزایش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۲۹% و بیشترین نزول در بهمن ماه با ۶۲% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق زنان در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

زندانیان

در این رسته در سال ۱۳۹۰ تعداد ۵۹۲ گزارش گردآوری شده است که بر اساس آن جمعاً ۱۰۵۵ مورد شکنجه و یا ضرب و شتم زندانیان، ۱۲۴ مورد عدم رسیدگی یا محرومیت از خدمات پزشکی زندانیان، ۶۸ مورد انتقال غیرقانونی زندانی به سلول انفرادی، ۳۸۴ مورد اعمال محدودیت خارج از قانون بر زندانیان، ۱۱۹ مورد اقدام به اعتصاب غذای زندانیان، ۲۷۶ مورد انتقال اجباری یا تبعید زندانیان، ۲ مورد خودکشی زندانی، ۲۱۳۰ اعمال فشار و تهدید زندانیان، ۳ مورد قتل زندانیان، ۱۴۱ مورد بلاتکلیفی زندانیان، ۸ مورد مرگ زندانی بر اثر بیماری، ۱۷ مورد اجرای حکم شلاق و قصاص عضو، ۷۵ مورد عدم دسترسی به وکیل، ۵۴ مورد پرونده سازی بر علیه زندانیان، ۲۳۴۰۱۳ مورد نگهداری زندانی در محیط نامناسب و ۶۱ مورد گزارشات متفرقه گردآوری شده است.

در حوزه زندانیان ۱۳۶۲ مورد نقض موارد و بندهای مقاوله نامه های حقوق بشری جاری از مجموع ۵۹۲ گزارش استخراج شده است که شامل نقض حقوق ۲۳۸۵۱۲ نفر از زندانیان است.

در مقایسه ماهانه نقض حقوق زندانیان بر اساس تعداد نقض موردی حقوق بشر نسبت به سال ۱۳۸۹، ۱۶% افزایش داشته است، بیشترین صعود در این حوزه در مرداد ماه با ۶۱% و بیشترین نزول در فروردین ماه با ۶۴% گزارش شده است.

برای مقایسه نقض موردی حقوق زندانیان در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۹، به نمودار زیر بنگرید.

محکومیت ها

به گزارش نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در طی یکسال گذشته مراجع قضایی حکومت ایران اعم از بدوی و تجدید نظر، اقدام به صدور ۲۰۱۸۹ ماه حبس (تعلیقی و تعزیری) برای ۶۲۸ تن از فعالین نموده‌اند که از این مقدار، ۱۸۵۹۰ ماه حبس تعزیری و ۱۵۹۹ ماه حبس تعلیقی بوده است. هم چنین ۳۳۷۹ ضربه شلاق و ۲۴ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی نیز برای ایشان صادر شده است.

در حوزه اصناف ۷۴۴ ماه، حوزه اقلیت‌های ملی-قومی ۲۷۹۲ ماه، اقلییت‌های مذهبی ۴۳۵۲ ماه، اندیشه و بیان ۹۸۲۷ ماه، دانشجویان ۱۱۵۳ ماه، زنان ۵۶ ماه، فرهنگی ۲۲۲ ماه، کارگران ۱۰۴۳ ماه را به خود اختصاص داده‌اند. لازم به ذکر است این آمار فقط احکام موردی که مشخصات یا اطلاعات مربوط به حکم منتشر شده است را شامل می‌شود.

در بررسی کلی آمار، دستگاه قضایی حکومت ایران، ۶۲۸ تن از شهروندان را بیش از ۱۷۵ سال محروم از حقوق اجتماعی، و نیز بیش از ۱۶۸۲ سال محکومیت حبس تعزیری و تعلیقی صادر نموده است.

در این بخش از گزارش و در مقایسه با احکام صادره از سوی دادگاه‌های انقلاب در سال گذشته ۱% افزایش در سال ۱۳۹۰ وجود داشته است، بر اساس آمارهای موجود در بخش کارگری محکومیت‌ها ۴۶% افزایش داشته است و هم چنین در بخش مذهبی ۴% کاهش، قومی ۷۲% افزایش، صنفی ۴۷% افزایش، فرهنگی ۶۰% افزایش، زنان ۳۰% کاهش، کودکان ۱۰۰% کاهش، دانشجویی ۲۹% کاهش، اندیشه ۲۹% کاهش داشته است.

بازداشت ها

در طی یکسال گذشته نیروهای امنیتی ۱۶۷۱ تن از فعالین را بازداشت نموده‌اند که از این تعداد ۱۰۱۰ مورد آن به صورت موردی و ۶۶۱ مورد آن به صورت بازداشت فله‌ای یا بدون مشخص شدن هویت بازداشت شده بوده است.

در این رابطه، اصناف ۱۰۶ مورد بازداشت، اقلیت‌های قومی ۶۹۲ مورد، اقلیت مذهبی ۲۹۰ مورد، اندیشه و بیان ۳۵۶ مورد، دانشجویان ۵۲ مورد، زنان ۷ مورد، فرهنگی ۱۲۰ مورد، کارگران ۴۵ مورد، کودکان ۳ مورد را شامل می‌شوند.

لازم به ذکر است بازداشت های فله ای شهروندان در طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی نیروی انتظامی نیز بالغ بر ۷۸۳۰۳ مورد شده است که اکثر آن مربوط به بازداشت خرده فروشان مواد مخدر و برخوردهای تحت نام اراذل و اوباش بوده است.

در این بخش از گزارش و در مقایسه با بازداشت‌ها صورت گرفته توسط نیروهای امنیتی در سال گذشته ۳% افزایش در سال ۱۳۹۰ داشته‌ایم بر همین اساس در بخش کارگری بازداشت‌ها ۱۱% کاهش داشته است و هم چنین در بخش مذهبی ۹% کاهش، قومی ۳۵% افزایش، صنفی ۵۴% افزایش، فرهنگی ۶۲% افزایش، زنان ۱۴% افزایش، کودکان ۱۰۰% افزایش، دانشجویی ۷۸% کاهش، اندیشه ۲۱% کاهش داشته است.

برای دریافت نسخه پی دی اف این گزارش اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر گزارشات سالانه اینجا کلیک کنید.

link

هرانا؛ اسامی بازداشت شدگان سال ۱۳۹۰ منتشر شد

پنجشنبه 31 فروردين 1391 ساعت 12:10 |

خبرگزاری هرانا – در طی یکسال گذشته نیروهای امنیتی ۱۶۷۱ تن از فعالین را بازداشت نموده‌اند که از این تعداد ۱۰۱۰ مورد آن به صورت موردی و ۶۶۱ مورد آن به صورت بازداشت فله‌ای یا بدون مشخص شدن هویت بازداشت شده بوده است.

در این رابطه، اصناف ۱۰۶ مورد بازداشت، اقلیت‌های قومی ۶۹۲ مورد، اقلیت مذهبی ۲۹۰ مورد، اندیشه و بیان ۳۵۶ مورد، دانشجویان ۵۲ مورد، زنان ۷ مورد، فرهنگی ۱۲۰ مورد، کارگران ۴۵ مورد، کودکان ۳ مورد را شامل می‌شوند.

لازم به ذکر است بازداشت های فله ای شهروندان در طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی نیروی انتظامی نیز بالغ بر ۷۸۳۰۳ مورد شده است که اکثر آن مربوط به بازداشت خرده فروشان مواد مخدر و برخوردهای تحت نام اراذل و اوباش بوده است.

در این بخش از گزارش و در مقایسه با بازداشت‌ها صورت گرفته توسط نیروهای امنیتی در سال گذشته ۳% افزایش در سال ۱۳۹۰ داشته‌ایم بر همین اساس در بخش کارگری بازداشت‌ها ۱۱% کاهش داشته است و هم چنین در بخش مذهبی ۹% کاهش، قومی ۳۵% افزایش، صنفی ۵۴% افزایش، فرهنگی ۶۲% افزایش، زنان ۱۴% افزایش، کودکان ۱۰۰% افزایش، دانشجویی ۷۸% کاهش، اندیشه ۲۱% کاهش داشته است.

اسامی ۱۰۱۰ تن از بازداشت شدگان در سال ۱۳۹۰ به قرار زیر است:

۱.  صالح جهانگیرزاده، شهروند مسیحی در سوم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۲.  امید ابراهیم پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳.  سعید ابراهیم‌زاده، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴.  عارف ابراهیمی، فعال صنفی در مرداد ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۵.  حشمت ابراهیمی، شهروند معترض در هفتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶.  رضا ابراهیمی آذر، شهروند معترض در نامعلوم توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۷.  علی ابرلو، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸.  سعید ابوتراب، فعال دانشجویی در بیست و پنج دی ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹.  حسن ابیات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۰.  جمال ابیات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۱.  جلیل ابیات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۲.  محمد احدی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۳.  محمد احدی، فعال مدنی در چهارم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۴.  افشین احسنیان، شهروند بهایی در نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۵.  احمدرضا احمدپور، فعال سیاسی در بیست و هفتم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۶.  مهرداد احمدزاده، فعال فرهنگی در بیستم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۷.  فواد احمد‌نژاد، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۱۸.  هیوا احمدی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۱۹.  مسعود احمدی، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۰.  محمد احمدی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۱.  هادی احمدی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۲.  محمد احمدی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۳.  یوسف احمدی، شهروند معترض در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۲۴.  علی احمدی، شهروند بهایی در بیست و پنجم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۵.  مسعود احمدی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۲۶.  اکبر احمدی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۲۷.  نعیم احمدی خیاوی، فعال دانشجویی در بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۸.  اصغر احمدی زاده، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۹.  ستار احمدی فر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۰.  امین احمدیان، فعال دانشجویی در دوازدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۱.  عزت الله احمدیان، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۲.  نگین احمدیان، شهروند بهایی در هفدهم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۳.  فریدون احمدیان، فعال مدنی در یازدهم فروردین ۹۰ توسط بازداشت شد.

۳۴.  علی اخلاقی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۵.  علی اخوان، فعال کارگری در هشتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۶.  غلام حسین اذری نجف ابادی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۷.  محمود اردهالی بارانی، شهروند معترض در هجدهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۸.  حسن ارک، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۹.  علی ازاد، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۴۰.  شهرام ازبکی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۴۱.  مهدی اژدری، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۲.  فرشاد اژیده، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۴۳.  محمد اسکندر‌زاده، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۴.  امیر اسلامی، وکیل دادگستری در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۵.  عسل اسماعیل زاده، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد.

۴۶.  عسل اسماعیل‌زاده، فعال سیاسی در هشتم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۴۷.  محمد اسماعیلی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۸.  مهدی اسنالو، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۹.  فربد اشتیاق، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۵۰.  رامین اشکوه، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۱.  میرعلی اصغر مختار پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۲.  یوسف اصغری شربیانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۳.  ام البنین اصفهانی، فعال سیاسی در یازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۴.  حامد اصلانی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۵.  شاپور اطمانی، شهروند معترض در هفتم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۶.  زینال اطمانی، شهروند معترض در ششم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷.  آزاد اطمانی، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۸.  علی رضا اظهری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۹.  مهدی افشار نیک، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۰.  بهزاد اقدسی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۱.  مسلم اکبرپور، فعال مدنی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۲.  عسگر اکبرزاده، فعال سیاسی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۶۳.  عسگر اکبر‌زاده، فعال سیاسی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴.  اوژن اکبری، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۵.  امیر اکبری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۶.  علی اکرمی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۷.  جاوید اکرمی، اهل سنت در تیر ۹۰ بازداشت شد.

۶۸.  فاطمه الوندی، فعال سیاسی در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۹.  میثم امام زاده، فعال دانشجویی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۰.  شیث امانی، فعال کارگری در بیست و ششم دی ۹۰ توسط مامورا دادگستری سنندج بازداشت شد.

۷۱.  مرجان امری، شهروند بهایی در سی خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۲.  دری امری (اسماعیل‌پور)، شهروند بهایی در بیست و هشتم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۳.  صمد امینی، شهروند معترض در هفتم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۷۴.  مهرداد امیر وزیری، شهروند معترض در نامعلوم توسط نیروهای اداره‌ی اطلاعات بازداشت شد.

۷۵.  امیر هوشنگ امیرتبار، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۷۶.  محمد امیری، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۷.  کیهان امیریان، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۷۸.  خالد امین‌پور، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۹.  صلاح امین‌پور، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۸۰.  مریم (مناره) امینی، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۸۱.  نادر امینی، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۲.  مریم امینی، فعال فرهنگی در بیست و هفتم خرداد ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۳.  رضا انتصاری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴.  جمال انداز، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۵.  محمود اوجاقلو، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۸۶.  دانیال اوجی، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷.  شورش اولیا، شهروند معترض در تیر ۹۰ بازداشت شد.

۸۸.  بهنام ایرانی، شهروند مسیحی در دهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۹.  سولماز ایکدر، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و دوم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۰.  ثمین ایمنی، شهروند بهایی در سی خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۱.  کامل ایوری، شهروند معترض در بیست و هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۹۲.  پیمان آتش، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۳.  صادق آخوندی، استاد دانشگاه در بیست و چهارم بهمن ۹۰ توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

۹۴.  محمد آخوندی چیخارلی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۵.  ناصر آذرنیا، فعال سیاسی در نهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۶.  عثمان آذری، شهروند معترض در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۷.  هژیر آذری، شهروند معترض در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۸.  کاوه آذری، شهروند معترض در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۹.  آریا آرام‌نژاد، فعال فرهنگی در هفدهم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۰.  فریبرز آرزم، شهروند مسیحی در بیست و پنجم مهر ۹۰ توسط بازداشت شد.

۱۰۱.  منصور آروند، شهروند معترض در تیر ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۲.  سامان آریامن، فعال سیاسی در بیست وسوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۳.  علی آسترکی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۴.  راحیل آشناگر، فعال زنان در دهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۵.  محمد آشوری (مهرگانی)، فعال فرهنگی در ششم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۶.  سعید آقابرابری، فعال دانشجویی در نوزدهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۷.  امیر حسین آقایی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۸.  یگانه آگاهی، شهروند بهایی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۹.  ولی آلیش‌زاده، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۱۰.  ناصر آلیلو، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۱۱.  ناصر آمان، فعال دانشجویی در بیستم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۱۲.  پگاه آهنگرانی، فعال فرهنگی در هفدهم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۱۳.  محمد تقی با روزه، فعال سیاسی در یکم اسفند ۹۰ توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

۱۱۴.  مجتبی باباکرمی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۱۵.  علی بابایی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۱۶.  ابراهیم بابایی زیدی، شهروند معترض در آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۱۷.  شریف باجور، فعال مدنی در دوم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۱۸.  رحیم باجور، فعال دانشجویی در بیست و سوم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۱۹.  مصطفی بادکوبه، فعال فرهنگی در فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۱۲۰.  محمود بادوام، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۱.  فرهاد باغبانی، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۲.  نهال باقری، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۳.  اسعد باقری، فعال دانشجویی در هشتم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۴.  مجید باوی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۲۵.  ملینا بختیار‌نژاد، فعال دانشجویی در بیست و دوم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۶.  رحیم بخش اربابی، فعال صنفی در فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۷.  کوروش بخشنده، فعال کارگری در نهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۲۸.  ابوالفضل بخشی پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۲۹.  فرشید بدخش، شهروند بهایی در بیست و یکم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۳۰.  علی بدری، شهروند معترض در بیست و دوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۳۱.  رسول بدلی، فعال سیاسی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۳۲.  محمد بدلی، فعال سیاسی در سوم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۳۳.  محسن برازوان، فعال سیاسی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۳۴.  رضا بردبار، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۳۵.  وحید برزگری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۳۶.  موسی برزین خلیفه لو، وکیل دادگستری در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۳۷.  صدیق برشان، شهروند معترض در بیست ودوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۱۳۸.  مهدی برگشادی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۳۹.  علی برنا، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۴۰.  ناصر بهجتی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۴۱.  ناجح بهرامی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۴۲.  مریم بهرمن، فعال زنان در بیست و یکم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۴۳.  لیلا بهروز، فعال سیاسی در دوازدهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۱۴۴.  امید بهروزی، وکیل دادگستری در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۴۵.  منصوره بهکیش، فعال سیاسی در بیست و دوم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۴۶.  فاضل بهنام، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۱۴۷.  س‌ها بهنام، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۱۴۸.  کیومرث بهین آئین، شهروند بهایی در هجدهم تیر ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۴۹.  شمیم بهین آئین، شهروند بهایی در هجدهم تیر ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۵۰.  رحمان بوذری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در هشتم خرداد ۹۰ توسط دادسرای اوین بازداشت شد.

۱۵۱.  امیر بوذری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۵۲.  سهام الدین بورقانی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هشتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۵۳.  مهران بیات، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۵۴.  سروش بیاتی، شهروند بهایی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۵۵.  عبدالواحد بیت صیاح، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۵۶.  مریم بیدگلی، فعال زنان در بیست و نهم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۱۵۷.  اردشیر بیرانوند، فعال سیاسی در یکم اسفند ۹۰ توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

۱۵۸.  هیوا بیرمی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۵۹.  سینا بیژن‌پور، فعال فرهنگی در بیست و هفتم خرداد ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۶۰.  محمد بی‌غم، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۱۶۱.  فریبرز پارسی نژاد، شهروند مسیحی در دوازدهم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۶۲.  یدالله پارسیان، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۶۳.  محمد پاشازاده، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۶۴.  علی پاکباز، فعال فرهنگی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۶۵.  علی پاکباز، فعال فرهنگی در چهارم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۶۶.  پیمان پاکمهر، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هفتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۶۷.  مهوش پایدارنیا، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۶۸.  مسعود پدرام، فعال سیاسی در بیست و یکم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۱۶۹.  محمدرضا پرتویی (کوروش)، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ توسط بازداشت شد.

۱۷۰.  سالار پرهیزکار، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۱۷۱.  منصور پروا، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۱۷۲.  نوید پروینی، شهروند بهایی در بیست و یکم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۷۳.  هژیر پسر امیر، شهروند بهایی در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۷۴.  علی‌ پور سلیمان، فعال صنفی در یازدهم خرداد ۹۰ توسط قرارگاه ثار الله سپاه بازداشت شد.

۱۷۵.  نیما پور یعقوب، فعال دانشجویی در نوزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۷۶.  جعفر پوربیگ، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۷۷.  علی پورحیدر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۷۸.  محمدحسن یوسف پورسیفی، فعال حقوق بشر در چهارم تیر ۹۰ توسط بازداشت شد.

۱۷۹.  حسین پورمحمدی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۱۸۰.  عزیز پورولی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۸۱.  مسعود پیدایی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۸۲.  یاشار پیری، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۸۳.  یاشار پیری، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۱۸۴.  رضا پیشکار، دراویش گنابادی در یازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۱۸۵.  کیان پیغامی، شهروند معترض در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۸۶.  کیان پیغامی، شهروند معترض در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۸۷.  کیان پیغامی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۱۸۸.  جلیل تاری، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۱۸۹.  پیام تسلیمی، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۰.  فائزه تشکر، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۱.  شایان تفضلی، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۲.  فرخ تقی لو، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۳.  محمود تقی‌پور، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۴.  منوچهر تمری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۵.  شکور تمویی، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۶.  عبدالله تنهاگو، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۷.  عبدالحسین تنهاگو، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۹۸.  محمد توانا، فعال فرهنگی در ششم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۹۹.  محمد توسلی، فعال سیاسی در دوازدهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۰.  رسول تیموری، فعال صنفی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۱.  صدف ثابتیان، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۰۲.  عباس ثامر، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۳.  سام جابری، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۴.  متین جانمیان، شهروند بهایی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۰۵.  تاج الملوک جانمیان، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۲۰۶.  حمید جباری، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۷.  علی جبراییل زاده، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۰۸.  رامین جبرائیلی، فعال فرهنگی در یازدهم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۰۹.  محمد جراحى، فعال کارگری در سی خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۱۰.  محمد جراحی، فعال کارگری در بیست و نهم آذر۹۰ توسط اجرای احکام تبریز بازداشت شد.

۲۱۱.  خسرو جعفری، شهروند معترض در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۱۲.  ناصر جعفری، شهروند معترض در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۱۳.  رضا جعفری، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۱۴.  عنایت جعفری، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۱۵.  داریوش جلالی، فعال دانشجویی در سی بهمن ۹۰ توسط نیرو های انتظامی و امنیتی بازداشت شد.

۲۱۶.  سعید جلالی فر، فعال حقوق بشر در نهم مرداد ۹۰ توسط دادسرای اوین بازداشت شد.

۲۱۷.  مسعود جلیل‌زاده، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۱۸.  مریم جلیلی، شهروند مسیحی در تابستان ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۱۹.  سامان جهان‌پور، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۰.  سجاد جهانفر، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۱.  صالح جهانگیرزاده، شهروند مسیحی در سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۲۲.  سهراب جهانگیرزاده، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۳.  فرهاد جهانگیری، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۴.  صابر جهانی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۵.  مجید جوادی، شهروند معترض در یازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۲۶.  توحید جوادی، شهروند معترض در یازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۲۷.  احمد جوادی، فعال مدنی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۸.  محسن جوادی افضلی، فعال سیاسی در نهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۲۲۹.  شهناز جیزان، شهروند مسیحی در دوم دی ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۳۰.  سلیم چراغ منان، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۱.  مهدی چقاکبودی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۳۲.  عادل چلداوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۳.  عدنان چلداوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۴.  بهنام چمنی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۵.  جعجع چنانی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۶.  محمد چنقرالو، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۷.  آرمان ح، شهروند معترض در هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۸.  حسین حاج آقایی، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۲۳۹.  امیرحسین حاجبیان، فعال سیاسی در بیست و هفتم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۲۴۰.  بهنام حاج‌محمودی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۴۱.  فتانه حاجی پور، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۴۲.  بهنام حاجی زاده، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۴۳.  شیرزاد حاجیلی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۴۴.  بهزاد حاجیلی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۴۵.  آریا حائری، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۲۴۶.  نگار حائری، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۲۴۷.  وحید حبیب چشمه، فعال سیاسی در بیست وهفتم بهمن ۹۰ توسط ماموران اطلاعاتی بازداشت شد.

۲۴۸.  کامبیز حبیبی، شهروند بهایی در بیست و هفتم اسفند ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۲۴۹.  میثم حجتی، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۵۰.  بهناز حدادزاده، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۱.  منصور حرمان، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۲.  جمال حزباوی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۳.  جمال حزباوی، شهروند معترض در دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۴.  فاران حسامی، شهروند بهایی در بیست و دوم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۵.  سعید حسن زاده، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۶.  علی حسن زاده، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۷.  مراد حسن زاده، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۸.  رضا حسین‌پور، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۵۹.  نصرت حسین‌پور، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۶۰.  ارسلان حسین‌زاده، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۶۱.  رقیه حسین‌زاده، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۶۲.  کاظم حسین‌زاده، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۶۳.  جلیل حسین‌زاده، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۶۴.  ولی حسین‌نژاد، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۶۵.  غالب حسینی، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۶۶.  خالد حسینی، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۶۷.  مهدی حسینی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۶۸.  فرشاد حسینی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۲۶۹.  مجتبی حسینی، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۷۰.  غالب حسینی، فعالان کارگری در بیست و دوم ارذیبهشت ۹۰ توسط ستاد خبری اداره اطلاعات بازداشت شد.

۲۷۱.  خالد حسینی، فعالان کارگری در بیست و دوم ارذیبهشت ۹۰ توسط ستاد خبری اداره اطلاعات بازداشت شد.

۲۷۲.  احمد حضرتی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۷۳.  نگین حق پرست، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۷۴.  عباس حق وردی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۲۷۵.  متیاس حق‌نژاد، شهروند مسیحی در بیست و هفتم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۷۶.  بهنام حقی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۲۷۷.  محمد حقی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۷۸.  ناصر حقی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۷۹.  متین حقیری، شهروند بهایی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۸۰.  وحید حکانی، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ توسط بازداشت شد.

۲۸۱.  گیتی حکیم پور، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۲۸۲.  روحیه حکیمان، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۲۸۳.  محسن حکیمی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۸۴.  محمد حلفی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۸۵.  ولید حمادی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۸۶.  اسماعیل حمزه پور، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۸۷.  احمد حمیدی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۲۸۸.  هادی حمیدی شفیق، فعال مدنی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۲۸۹.  هادی حمیدی شفیق، فعال مدنی در سی تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۹۰.  مهدی حمیدی شفیق، فعال مدنی در دوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۹۱.  نصرالله حیدری، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۹۲.  محمد حیدری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۹۳.  ابراهیم حیدری، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۹۴.  علی حیدری، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۹۵.  توفیق حیدری، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۲۹۶.  احمد رضا حیدری، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۲۹۷.  اکرم حیدریان، شهروند معترض در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۲۹۸.  افشین حیرتیان، فعال حقوق کودک در بیست و نهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۲۹۹.  نوشین خادم، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۰۰.  رمضان خالدی، شهروند معترض در بیست و دوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۰۱.  فواد خانجانی، شهروند بهایی در بیست و هفتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۰۲.  جمال خانی، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۳۰۳.  عزیز خانی، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۳۰۴.  محمد خبازی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۰۵.  سجاد خداکرمی، فعال سیاسی در یکم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۰۶.  داوود خداکرمی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هفتم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۰۷.  بهراد خدایاری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۰۸.  فاطمه خردمند، ارتباط خانوادگی در هفدهم دی ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۰۹.  چنگیز خرسندی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۰.  امیر خرم، فعال سیاسی در بیست شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۱.  سعید خزرجی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۲.  حسین خزرجی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۳.  مهدی خزعلی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و ششم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۱۴.  مهدی خزعلی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در نوزدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۵.  همسر (مهدی) خزعلی، ارتباط خانوادگی در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۶.  دختر (مهدی) خزعلی، ارتباط خانوادگی در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۷.  مهدی خسرجی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۱۸.  نازنین خسروانی، فعال حقوق بشر در پانزدهم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۳۱۹.  وریا خسروی، فعال محیط زیست در آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۲۰.  عباس خضرلو، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۲۱.  زاهد خلفی، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۲۲.  واحد خلوصی، فعال دانشجویی در یکم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۲۳.  علیرضا خلیل زاده، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۳۲۴.  شهزاد خلیلی، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۲۵.  مختار خندانی، شهروند معترض در بیست و سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۲۶.  شاهرخ خندانی، شهروند معترض در بیست و سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۲۷.  نجف خندانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۲۸.  حمید خنفری بترانی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۲۹.  رضا خواجه‌ای، فعال مدنی در نهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۰.  رضا خواجوی، فعال سیاسی در یکم اسفند ۹۰ توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

۳۳۱.  سمکو خورشیدی، شهروند معترض در هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۲.  رضا خوش بهار، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۳.  علی خیرجو، فعال فرهنگی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۴.  علی خیرجو، فعال فرهنگی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۵.  هادی داداشپور، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۳۶.  بهنوش دادگر، شهروند بهایی در هجدهم تیر ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۳۷.  بهروز داروند، فعال مدنی در دوم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۳۸.  وحدت دانا، شهروند بهایی در نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۳۹.  عادل داناپور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۴۰.  محمد رضا دانایی، فعال سیاسی در چهارم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۴۱.  خاطره دانش توکل، فعال دانشجویی در بیستم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۴۲.  مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری در بیست و هشتم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۴۳.  عطاء الله دانشگر، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۴۴.  لوا دانشگر، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۴۵.  انیسا دانشگر، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۴۶.  کاوه دانشور، فعال دانشجویی در بیست و نهم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۴۷.  سوران دانشور، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۴۸.  عزیز دانشور آسا، فعال سیاسی در بیست و هفتم آبان ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۴۹.  سهیلا داوردان، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۵۰.  کاظم دبات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۱.  فیصل دبات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۲.  عاشور دبات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۳.  عادل دبات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۴.  احمد دبات، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۵.  کریم دحیمی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۶.  ناصر دراز شمشیر، فعال مدنی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۳۵۷.  محمود دردکشان، فعال سیاسی در هجدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۳۵۸.  جمال درودی، فعال سیاسی در دوازدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۵۹.  فرزاد درویش، دراویش گنابادی در شانزدهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۳۶۰.  بنیامین درویشی، شهروند معترض در بیست و چهارم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۶۱.  داریوش دست پیش، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۶۲.  مهدی دعاگو، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۶۳.  مریم دل آرام، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۶۴.  مسعود دلیجانی، شهروند مسیحی در مرداد ۹۰ توسط بازداشت شد.

۳۶۵.  امید دهدارزاده، فعال سیاسی در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۶۶.  میلاد دهقان، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۶۷.  معصومه دهقان، ارتباط خانوادگی در چهاردهم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۶۸.  یحیی دهقان، دراویش گنابادی در سوم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۶۹.  علی جان دهقان، دراویش گنابادی در نوزدهم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۷۰.  یحیی دهقان، دراویش گنابادی در نوزدهم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۷۱.  نیما دهقان، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۷۲.  کاظم دهقان، دراویش گنابادی در بیست و نهم دی ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۳۷۳.  معصومه دهقان، فعال صنفی در چهاردهم تیر ۹۰ توسط بازداشت شد.

۳۷۴.  کیوان دهقانی، شهروند بهایی در بیست و یکم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۷۵.  انیسا دهقانی محمدی، شهروند بهایی در هفدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۷۶.  واحد دوستی، شهروند معترض در نامعلوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۷۷.  پرستو دوکوهکی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و پنج دی ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۷۸.  سیما دیدار، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هفتم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۷۹.  مهدی دیهمی، فعال سیاسی در هشتم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۸۰.  آیدین ذاکری، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۳۸۱.  سعید ذاکری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۸۲.  محمد سعید ذاکری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در نامعلوم بازداشت شد.

۳۸۳.  نغمه ذبیحیان، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۸۴.  اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی در دوازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۸۵.  سعید ر، فعال فرهنگی در بیست و ششم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۸۶.  شهرام رادمهر، فعال سیاسی در چهارم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۳۸۷.  علیرضا رجایی، فعال سیاسی در چهارم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۸۸.  تقی رحمانی، دراویش گنابادی در بیست و هفتم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۸۹.  یدالله رحمانی، فعال سیاسی در بیست و یکم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۳۹۰.  مجید رحمانی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۳۹۱.  طاهر رحمانی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۳۹۲.  امین رحمانی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۳۹۳.  پریسا رحمانی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۳۹۴.  سیروان رحمانی، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۳۹۵.  سعید رحمت پناه، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۳۹۶.  ایمان رحمت پناه، شهروند بهایی در هجدهم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۹۷.  مهدی رحمتی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۳۹۸.  رستم رحیم‌پور، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۳۹۹.  فرهاد رحیمی، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۰.  آرمان رحیمی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۴۰۱.  قاسم رحیمی، شهروند معترض در مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۰۲.  اسماعیل رحیمی، شهروند معترض در سوم دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۳.  کیوان رحیمیان، شهروند بهایی در بیست و دوم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۴.  کامران رحیمیان، شهروند بهایی در بیست و دوم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۵.  علی رزاقی، فعال سیاسی در چهاردهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۶.  کاوه رستم پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۷.  ابراهیم رسولی، شهروند معترض در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۴۰۸.  مرضیه رسولی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هفتم دی ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۴۰۹.  مرتضی رسولیان، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۱۰.  مجید رشیدی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۱.  علی رشیدی، فعال سیاسی در دهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۲.  ابراهیم رشیدی، فعال مدنی در سوم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۱۳.  محسن رشیدی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۴.  ابراهیم رشیدی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۵.  ابراهیم رشیدی، فعال حقوق بشر در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۶.  بهروز رشیدیانی، فعال سیاسی در دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۷.  نجات رضالک، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۴۱۸.  جمال رضایی، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۱۹.  حشمت رضایی، شهروند معترض در سی و یکم اردیبهشت ۹۰ توسط هنگ مرزی بازداشت شد.

۴۲۰.  مونا رضایی، شهروند بهایی در هفتم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۱.  رامین رضایی، فعال سیاسی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۲.  علی رضایی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۴۲۳.  امید رضایی، فعال دانشجویی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۴.  ناصر رضایی، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۵.  ژیلا رضوانی، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۶.  سعید رضوی فقیه، فعال سیاسی در بیست و هشتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۲۷.  صادق رمضانی، فعال فرهنگی در ششم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۲۸.  یعقوب رمضانی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۲۹.  امیر رنجخواه، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۳۰.  مهران رهبری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۳۱.  سینا روانکرد، شهروند بهایی در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۳۲.  اکبر روحانی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و دوم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۳۳.  صالح روحانی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۴۳۴.  فرزاد روحانی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۴۳۵.  سیف الله روحانی، اهل سنت در بیست و نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۴۳۶.  ملیحه روزبه (روزخوش)، شهروند بهایی در یازدهم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۴۳۷.  روح الله روزیطلب، فعال دانشجویی در یازدهم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۴۳۸.  علیرضا روشن، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۳۹.  دلیر روشنی، شهروند معترض در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۴۰.  وحید روفوگر، شهروند مسیحی در بیست و چهارم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۴۴۱.  احمد ریاضی مبارکی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۴۲.  افشین رئوفی، شهروند معترض در بیست و سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۴۳.  علی زادباقر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۴۴.  حسن زادباقر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۴۵.  مهدی زارع، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۴۶.  نورالدین زارع بور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۴۷.  محمد زارعی، فعال دانشجویی در یازدهم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۴۸.  جمشید زارعی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۴۹.  هومن زارعی، شهروند بهایی در چهارم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۴۵۰.  اصغر زارعی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۴۵۱.  جمشید زارعی، فعال سیاسی در دوم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۴۵۲.  یونس زارعیون، فعال مدنی در پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۴۵۳.  خلف زبیدی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۵۴.  میترا زحمتی، شهروند مسیحی در بهار ۹۰ توسط بازداشت شد.

۴۵۵.  منصور زردویی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۵۶.  احمد زغیبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۵۷.  عثمان زغیبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۵۸.  عدنان زغیبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۵۹.  شاهرخ زمانی، فعال کارگری در هفدهم خرداد ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۴۶۰.  آرمان زمانی، فعال دانشجویی در بیست آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۶۱.  شاهرخ زمانی، فعال کارگری در بیست و پنج دی ۹۰ توسط اجرای احکام تبریز بازداشت شد.

۴۶۲.  رامین زندنیا، فعال فرهنگی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط دادسرای انقلاب بازداشت شد.

۴۶۳.  اشرف (شیرین) زندی، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۶۴.  مصطفی زنگویی، شهروند مسیحی در هشتم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۶۵.  فراز زهتاب، فعال دانشجویی در سی تیر ۹۰ توسط اجرای احکام بازداشت شد.

۴۶۶.  روح الله زیبایی، شهروند بهایی در بیست و یکم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۴۶۷.  رامین زیبایی، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۶۸.  مجید زیرک، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۶۹.  محمد س، شهروند معترض در هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۰.  عباس سارجالو نژاد، شهروند مسیحی در دوازدهم فروردین ۹۰ توسط بازداشت شد.

۴۷۱.  سینا ساریخانی، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۲.  شریف ساعد پناه، فعال کارگری در اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۷۳.  شریف ساعد پناه، فعال کارگری در چهاردهم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۷۴.  عماد ساعدی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۵.  ایوب ساعدی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۶.  فرهاد ساعلی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۷۷.  لقمان سالکی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۸.  کاوه سالکی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۴۷۹.  ریاض سبحانی، شهروند بهایی در بیست و پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۸۰.  رحمان سبحانی، شهروند معترض در نامعلوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۴۸۱.  نگار سبحانیان، شهروند بهایی در بیست و یکم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۸۲.  فرهاد سبکروح، شهروند مسیحی در دوم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۸۳.  مسعود سپهر، فعال سیاسی در بیست و ششم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۸۴.  مصطفی سربازان، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۴۸۵.  رحیم سرکار، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در هجدهم اسفند ۹۰ بازداشت شد.

۴۸۶.  علی اکبر سروش، فعال سیاسی در پنجم دی ۹۰ توسط اجرای احکام مازندران بازداشت شد.

۴۸۷.  جواد سروناز، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۴۸۸.  فرهاد سروناز پریخانی، شهروند معترض در سوم اسفند ۹۰ توسط ماموران اطلاعاتی بازداشت شد.

۴۸۹.  روزبه سعادتی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۰.  روزبه سعادتی، فعال مدنی در چهارم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۹۱.  محمد سعامی، فعال سیاسی در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۲.  پرویز سعدیان، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۳.  شورش سعیدزاده، فعال فرهنگی در بیست و هشتم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۴.  علی اصغر سعیدی، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۹۵.  حجت الله سعیدی، دراویش گنابادی در چهاردهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۶.  پرویز سعیدیان، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۴۹۷.  ژیار سلامتیان، فعال دانشجویی در بیست و چهارم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۹۸.  تقی سلحشور، شهروند معترض در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۴۹۹.  یوسف سلحشور، شهروند معترض در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۰۰.  رامین سلطانخواه، دراویش گنابادی در نوزدهم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۵۰۱.  عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری در نوزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۰۲.  مریم سلطانی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۵۰۳.  یاسر سلمانی رضایی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۰۴.  یونس سلیمانی، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۰۵.  محمد سلیمانی نیا، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هشتم دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۰۶.  حکمت سلیمی، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۰۷.  سمیرا سمیعی (یوسفی)، شهروند بهایی در هفتم خرداد ۹۰ توسط دایره احکام بازداشت شد.

۵۰۸.  پگاه سنائی، شهروند بهایی در خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۰۹.  شهلا سنائی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۵۱۰.  بسطام سهرابی، شهروند معترض در سوم دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۱.  ناصر سوداگری، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۲.  طاهره سوداگری، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۳.  پویان سوداگری، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۴.  جعفر سوران سقزی، فعال سیاسی در آذر ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۵.  علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی در بیست و چهارم اسفند ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۶.  محمد سیف‌زاده، وکیل دادگستری در دوم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۱۷.  موسی سیفی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۵۱۸.  آتیلا سیفی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۵۱۹.  شیرکو سیفی، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۰.  سعدون سیلاوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۱.  عیدان شاخی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۲.  افشین شافعی، اهل سنت در بیست و ششم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۲۳.  هادی شاه رضا، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۴.  وحید شاهدی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۵.  عبدالله شاهینی، فعال سیاسی در بیست وسوم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۶.  انصار شاویسی، شهروند معترض در بیست و سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۲۷.  عرفان شجایی، شهروند بهایی در یکم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۲۸.  عباس شرعیاتی، دراویش گنابادی در هفتم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۵۲۹.  مهدی شریف، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۰.  سعید شریفی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۱.  مقصود شریفی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۲.  رزگار شریفی، شهروند معترض در پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۳.  مظفر شریفی، شهروند معترض در پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۴.  علی شریفی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۵.  آزاده شریفی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۳۶.  نصیر شعاریان، فعال سیاسی در دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۷.  قاسم شعله سعدی، وکیل دادگستری در چهاردهم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۵۳۸.  عبدالله شفایی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۵۳۹.  اکبر شفیع اصل، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۰.  علی شکرچی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۱.  علی شکوری راد، فعال سیاسی در یازدهم فرودین ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۲.  همایون شکوهی، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ توسط بازداشت شد.

۵۴۳.  نصرالله شکیب، شهروند بهایی در بیست و دوم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۴.  آرش شلتوکی‌، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۴۵.  الله داد شه بخش، فعال سیاسی در فروردین ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۵۴۶.  محد علی شه بخش، اهل سنت در دوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات (دادگاه ویژه روحانیت) بازداشت شد.

۵۴۷.  حامد شهابی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۸.  افشین شهبازی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۵۴۹.  افشین شهبازی، فعال مدنی در سی و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۵۰.  افشین شهبازی، فعال مدنی در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۵۵۱.  افشین شهبازی، فعال مدنی در سوم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۵۲.  محسن شهنازدار، فعال فرهنگی در سی شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۵۵۳.  علی رضا شهیری، فعال سیاسی در پنجم دی ۹۰ توسط اجرای احکام مازندران بازداشت شد.

۵۵۴.  وحید شیخ بگلو، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۵۵.  حسن شیخ کانلو، شهروند معترض در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۵۶.  حامد شیرازی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در یازدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۵۷.  علی شیرناک، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۵۸.  رضا شیری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۵۹.  مظفر صابری، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۵۶۰.  سیوان صابری، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۵۶۱.  سیف الله صابری، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۵۶۲.  تقی صابری، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۶۳.  محمد صدیق صادقی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۵۶۴.  سعید صادقی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۶۵.  محمد صادقی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۶۶.  منیژه صادقی، شهروند معترض در آذر ۹۰ بازداشت شد.

۵۶۷.  آرش صادقی، فعال دانشجویی در بیست و پنج دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۶۸.  جلال صالح پور، فعال مدنی در دوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۶۹.  مظفر صالح نیا، فعال کارگری در پانزدهم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۰.  محمود صالحی، فعال کارگری در یازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۱.  مرتضی صباغ، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۷۲.  محمد صداقت، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۷۳.  حمیدرضا صدر، شهروند معترض در بیست و هفتم بهمن ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۷۴.  فرزاد صدری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۵.  میر کمال صدری خسروشاهی، فعال دانشجویی در بیست و هفتم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۶.  فرهاد صدقی، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۷.  عبدالله صدوقی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۷۸.  اکرم صدیقی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۵۷۹.  امیر صرخی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۸۰.  ناصر صفاریان، فعال فرهنگی در سی شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۵۸۱.  امین صفاری، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۸۲.  رضا صفری، فعال صنفی در سوم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۸۳.  فرید صلواتی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و دوم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۸۴.  حمید صلواتی نژاد، فعال دانشجویی در اول شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۸۵.  رضا صمصامی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۸۶.  فخرالدین صمیمی، شهروند بهایی در چهاردهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۵۸۷.  کاووس صمیمی، شهروند بهایی در بیست و هفتم اسفند ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۵۸۸.  نسیم صمیمی (نوروزیان)، شهروند بهایی در بیست و دوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۸۹.  اسماعیل صنعت پرست، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۹۰.  بهزاد صنعت پرست، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۵۹۱.  تقی صوفیانی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۵۹۲.  ناصر ضامن دزفولی، شهروند مسیحی در دوم دی ۹۰ توسط بازداشت شد.

۵۹۳.  فاطمه ضیایی، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۵۹۴.  شهناز طالعی، شهروند بهایی در یکم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۵۹۵.  محمد علی طاهری، نامعلوم در بیست و دوم اردیبهشت ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۵۹۶.  ناصر طریق، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۵۹۷.  رضا طوری، فعال سیاسی در بیست و هفتم بهمن ۹۰ توسط ماموران اطلاعاتی بازداشت شد.

۵۹۸.  شهناز ظریفی، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۵۹۹.  حسین ظفرخواه، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۰۰.  پژمان ظفرمند، نامعلوم در بیست و پنجم بهمن ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۶۰۱.  ولی ظهرابی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۰۲.  مهدی ظهوری راد، استاد دانشگاه در سی و یکم فروردین۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۰۳.  مهدی (هوشنگ) عابدی باخدا، فعال سیاسی در دوازدهم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۰۴.  ناصر عابدینی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۰۵.  حمید عابدینی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۰۶.  پیمان عارف، فعال سیاسی در هشتم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۰۷.  پیمان عارف، فعال دانشجویی در بیست و چهارم اسفند ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۶۰۸.  خبات عارفی‎شیخ، فعال دانشجویی در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۶۰۹.  نادر عامری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۰.  علی عباسی، فعال دانشجویی در دوازدهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۱.  میکاییل عباسی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۲.  رمضان عباسی، شهروند معترض در هفتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۳.  ادریس عبدالله زاده، شهروند معترض در بیست و هشتم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۱۴.  محمد علی عبدلی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۵.  امید عبده، شهروند معترض در تیر ۹۰ بازداشت شد.

۶۱۶.  دیاکو عبدی، شهروند معترض در نهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۱۷.  مصطفی عبدی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۱۸.  بهنام عبدی نژاد، شهروند معترض در نامعلوم توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۶۱۹.  سالار عبیداوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۰.  خالد عبیداوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۱.  حیدر عبیداوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۲.  آرش عثمانی، شهروند معترض در بیست و سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۲۳.  سمکو عثمانی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۴.  سلیمان عراق، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۲۵.  نادر عزیزی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۶.  سجاد عزیزی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۲۷.  عیسی عزیزی، فعال مدنی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۸.  هیوا عزیزی، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۲۹.  خبات عزیزی، اهل سنت در بیست و نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۳۰.  مهدی عزیزی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۶۳۱.  پدرام عسگردولت گر، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۳۲.  یوسف عسگری، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۳۳.  محمد عظیمی، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۶۳۴.  حسن عظیمی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۳۵.  احمد عفراوی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۳۶.  امیرعلی علامه‌زاده، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در شهریور ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۶۳۷.  جلیل علمدار میلانی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۳۸.  حامد علوی جانی، فعال صنفی در خرداد ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۶۳۹.  علی محمد علی لو، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۴۰.  بهنام علی محمد، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴۱.  حسن علی‌پور، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴۲.  داوود علیجانی، شهروند مسیحی در دوم دی ۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۴۳.  مینا علیخانی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۴۴.  محمد امین علیزاده‌، فعال دانشجویی در دوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۴۵.  احمد علیزاده، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۴۶.  محمدرضا علی‌زاده، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴۷.  محسن علیشاهی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴۸.  بهنام علیمحمدی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۴۹.  مژگان عمادی، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۵۰.  فرید عمادی، شهروند بهایی در هجدهم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۵۱.  مجید عنایت، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۶۵۲.  ژینا عنایتی، شهروند بهایی در سی خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۵۳.  ظفر عنایتی، شهروند معترض در شهریور ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۶۵۴.  ژینا عنایتی، شهروند بهایی در بیست و نهم خرداد ۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۵۵.  مصطفی عوض پور، فعال سیاسی در دوم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۶۵۶.  مرتضی عوض‌پور، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۵۷.  مصطفی عوض‌پور، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۵۸.  صادق عوض‌پور، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۵۹.  وحید غلام پور گلزار، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۰.  ژینوس غلامپور، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۱.  خلیل غلامی، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۲.  رحیم غلامی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۳.  مراد فاطمی، فعال سیاسی در آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۶۴.  حسین فایضی، فعال سیاسی در بیستم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۵.  وحید فائزپور، شهروند معترض در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۶۶۶.  وحید فائزپور، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۶۶۷.  حسن فائزی، فعال سیاسی در مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۶۸.  پیمان فتاحی، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۶۹.  عبدالرحمان فتاحی، شهروند معترض در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۰.  ناصر فتحی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۱.  حسن فتحی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و دوم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۷۲.  فرمان فتحی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۳.  بهرام فراوان، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۴.  حمیده فرج زاده، فعال سیاسی در بیست ودوم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۷۵.  ارام فرجی، شهروند معترض در پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۶.  محمد مهدی فرجی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۷۷.  مهدی فرحی شاندیز، فعال کارگری در پانزدهم دی ۹۰ توسط دادسرای انقلاب بازداشت شد.

۶۷۸.  غفار فرزدی، فعال سیاسی در سوم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۶۷۹.  افروز فرمان برداری، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۸۰.  قادر فرمودی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۸۱.  نادیا فرهادی (ایمانیان)، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۸۲.  سعیده فروغی، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۶۸۳.  مرتضی فروغی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۸۴.  فرانک فرید، فعال زنان در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۸۵.  مهرداد فرید نیا، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۶۸۶.  بهروز فریدی، فعال دانشجویی در دوازدهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۶۸۷.  محمود فضلی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۸۸.  کمال فکوریان، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۶۸۹.  مژده فلاح، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۰.  نورا فلاح، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۱.  ژینوس فناییان، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۲.  یکتا فهندژ، شهروند بهایی در چهاردهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۳.  عدالت فیرروزیان، شهروند بهایی در پانزدهم دی ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۶۹۴.  فرامرز فیرروزیان، شهروند بهایی در پانزدهم دی ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۶۹۵.  علیرضا فیض آبادی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۶۹۶.  محمد غریب فیضی، شهروند معترض در چهاردهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۷.  زانیار قادرزاده، فعال سیاسی در آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۶۹۸.  محمد امین قادرزاده، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۶۹۹.  عثمان قادرنژاد، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۰.  ایرج قادری، فعال مدنی در دوم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۰۱.  علی قادری، شهروند معترض در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۲.  پیام قادری، شهروند معترض در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۳.  پیمان قادری، شهروند معترض در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۴.  وفا قادری، فعالان کارگری در بیست و دوم ارذیبهشت ۹۰ توسط ستاد خبری اداره اطلاعات بازداشت شد.

۷۰۵.  زینال قاسمی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۷۰۶.  عطا قاسمی، فعال سیاسی در آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۷.  روح الله قاسمی، شهروند معترض در بیست وهفتم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۸.  غلام حسین قاسمی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۷۰۹.  سمیرا قانع، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۷۱۰.  شهرام قائدی، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۷۱۱.  فرشاد قربان پور، فعال سیاسی در دهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۷۱۲.  حسام قربانی، فعال دانشجویی در بیست و هفتم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۱۳.  پیمان قربانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۱۴.  الهوردی قربانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۱۵.  مهیار قربانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۱۶.  مرتضی قربانی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۱۷.  علی قریشی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۷۱۸.  یدالله قطبی، شهروند معترض در بیست و دوم ارذیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۱۹.  محسن قلعی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۷۲۰.  رامین قلی پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۲۱.  مصطفی قلیزاده، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۲۲.  سهیل قنبری، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۲۳.  مهدی قنبری، دراویش گنابادی در بیست و پنجم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۲۴.  حسن قنبری، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۲۵.  شیرین قنبری، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۷۲۶.  سهیل قنبری، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۷۲۷.  رضا قهرمانی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۲۸.  پیمان قیامی، شهروند بهایی در نوزدهم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۲۹.  محمد کرمانشاهی اصل، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۷۳۰.  مهرداد کرمی، فعال دانشجویی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۳۱.  رضا کهنمویی، شهروند مسیحی در بیست و چهارم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۷۳۲.  محمد کاشانی‌فر، دراویش گنابادی در بیست اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۳۳.  شراره کاشانی‌نژاد، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۳۴.  محسن کاشف‌زاده، فعال سیاسی در تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۳۵.  پژمان کاشفی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۷۳۶.  نعمت کاظمی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۷۳۷.  نعمت کاظمی نیا، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۳۸.  شهریار کبیر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۳۹.  ابراهیم کچلانی، شهروند معترض در مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۷۴۰.  رضا کرد زنگنه، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۷۴۱.  افشین کرم پور، وکیل دادگستری در هفدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۴۲.  ژیلا کرم زاده مکوندی، فعال زنان در دی ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۷۴۳.  رضا کرمانی، فعال سیاسی در پنجم شهریور ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۷۴۴.  مهرداد کرمی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۷۴۵.  ایمان کرمی، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۴۶.  علی کرمی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۴۷.  مهرداد کرمی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۴۸.  کیوان کرمی، شهروند بهایی در نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۴۹.  مهرداد کرمی، فعال دانشجویی در سوم دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۵۰.  مسعود کرمی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۷۵۱.  سعید کریمایی، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۲.  حسن کریم‌زاده، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۷۵۳.  حسن کریم‌زاده، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۴.  امین کریمی، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۵.  ایلقار کریمی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۶.  محمد خان کریمی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۷۵۷.  میلاد کریمی، فعال دانشجویی در هفتم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۸.  سیامک کریمی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۵۹.  کمال کریمی، شهروند معترض در بیست و نه آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۶۰.  کوروش کریمی، شهروند معترض در بیست و نه آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۶۱.  محمد کریمی، فعال دانشجویی در شانزدهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۷۶۲.  شیرزاد کریمی، فعال دانشجویی در هفتم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۶۳.  سعید کریمیان، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۷۶۴.  حجت کشاورز، دراویش گنابادی در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۶۵.  مهرداد کشاورز، دراویش گنابادی در سوم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۶۶.  محمد کشاورزی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۷۶۷.  سجاد کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۶۸.  جعفر کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۶۹.  کریم کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۰.  حمید کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۱.  جاسم کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۲.  محمد کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۳.  خدیجه کعبی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۴.  حجت کلاشی، فعال سیاسی در سوم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۷۵.  علی اکبر کمانگر، اهل سنت در بیست و نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۷۷۶.  علی کنانی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۷.  مهدی کنجاره، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سیزدهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۸.  سیامک کندرودی، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۷۹.  شرر کنور تبریزی، فعال سیاسی در هشتم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۷۸۰.  رضا کهنموئی، شهروند مسیحی در بیست و چهارم تیر ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۷۸۱.  بابک کیومرثی، فعال مدنی در شانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۸۲.  پرویز گ، شهروند مسیحی در نامعلوم توسط بازداشت شد.

۷۸۳.  سیمین گرجی، شهروند بهایی در بیست و هشتم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۸۴.  مهدی گلابی، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۷۸۵.  وجیه الله گلپور، شهروند بهایی در هشتم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۸۶.  محمد گلستان، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۸۷.  زهرا (سحر) گلکار، فعال سیاسی در هفتم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۸۸.  کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر در دهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۸۹.  نصرالله لاله، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۰.  فرهاد لامی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۱.  عباس لسانی، فعال سیاسی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۲.  عباس لسانی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۷۹۳.  اصغر لطفی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۹۴.  میثاق لقائی، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۵.  مهوند لقائی، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۶.  دانا لنج آبادی، فعال دانشجویی در بیست و چهارم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۷.  سیامک لندرودی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۷۹۸.  مازیار م، فعال فرهنگی در بیست و ششم تیر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۷۹۹.  جعفر ماشاالله‌زاده، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۰۰.  صفر مامدی، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۸۰۱.  مریم مجد، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و هفتم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۸۰۲.  بهنام محب علی‌لو، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۸۰۳.  سارا محبوبی، شهروند بهایی در بیست فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۰۴.  وصال محبوبی، شهروند بهایی در پنجم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۰۵.  محمد حسین محبوبیان، فعال دانشجویی در بیست و ششم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۸۰۶.  الهام محسنی، فعال زنان در دهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۰۷.  حوریه محسنی، شهروند بهایی در هفدهم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۰۸.  ابراهیم محسنی‌راد، فعال فرهنگی در ششم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۰۹.  مهدی محمد‌پور، فعال سیاسی در بیست و دوم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۰.  محمد محمدپور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۱.  حسن محمد‌زاده، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۲.  صابر محمدزاده، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۳.  عبدالله محمدزاده ملحمی، شهروند معترض در اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۴.  عبدالله محمد‌زاده ملحمی، شهروند معترض در بیست و نهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۱۵.  مهناز محمدی، فعال فرهنگی در پنجم تیر ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۶.  مازیار محمدی، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۷.  یعقوب محمدی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۱۸.  آرش محمدی، فعال دانشجویی در دوازدهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۸۱۹.  سیاوش محمدی، فعال دانشجویی در دوازدهم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۸۲۰.  روژین محمدی، فعال سیاسی در دوم آذر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۸۲۱.  علی محمدی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۲۲.  لیلا محمدی، شهروند مسیحی در هشتم مردادماه ۹۰ توسط بازداشت شد.

۸۲۳.  مهناز محمدی، فعال فرهنگی در پنجم تیر ۹۰ توسط بازداشت شد.

۸۲۴.  سیاوش محمدی، فعال دانشجویی در دوازدهم آبان ۹۰ توسط بازداشت شد.

۸۲۵.  میلاد محمدیان، فعال مدنی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

۸۲۶.  سعدان محمدیان، شهروند معترض در هفتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۲۷.  شعیب محمدیان، شهروند معترض در هفتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۲۸.  شجاع محمدیان، شهروند معترض در هفتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۲۹.  علی محمدی زاده، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۸۳۰.  اسفندیار محمدی‌زاده، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۸۳۱.  عسگر محمودلو، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۳۲.  وحید محمودی، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۳۳.  مسعود محمودی، شهروند بهایی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۳۴.  گامیل محمودی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۳۵.  فاتح محمودی، فعال کارگری در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۳۶.  سعید محمودی، شهروند معترض در نامعلوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۳۷.  ابراهیم مختار خروجی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۳۸.  سامان مختاری، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۳۹.  وحید مختاری، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۰.  آرمان مختاری، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۴۱.  علی مختاری، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۴۲.  پروین مخترع، ارتباط خانوادگی در دهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۳.  سعید مدنی، فعال سیاسی در دوازدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۴.  سعید مدنی، فعال سیاسی در هفدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۴۵.  حسین مرادی، فعال کارگری در دوازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۶.  صدیقه مرادی، فعال سیاسی در یازدهم اردیبهشت ۹۰ بازداشت شد.

۸۴۷.  محمدعلی مرادی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۸.  حمیدرضا مرادی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۴۹.  اکبر مرادی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۰.  صالح مرادی، دراویش گنابادی در پانزدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۱.  محسن مرادی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۲.  حمید مرادی سروستانی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهاردهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۵۳.  کامران مرتضایی، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۵۴.  حبیب الله مرجانی، نامعلوم در یازدهم اردیبهشت ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۵۵.  جاسم مروانی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۶.  مهدی مزبوری، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۷.  منوچهر مزبوری، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۸.  مسلم مزرعاوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۵۹.  امان الله مستقیم، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۶۰.  میثم مشایخ، فعال سیاسی در هشتم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۶۱.  حسنعلی مصطفایی، فعال سیاسی در بیست ودوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۶۲.  ناصر مصطفی‌پور، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۸۶۳.  ابوالفتح مظاهر‌پور، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۶۴.  طاهر معاویه، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۶۵.  مهدی معتمدی مهر، فعال سیاسی در چهاردهم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۸۶۶.  محمد معروف زاده، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۶۷.  فرشاد معروفی، فعال محیط زیست در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۶۸.  منصور معروفی، شهروند معترض در مهر ۹۰ بازداشت شد.

۸۶۹.  علی معزی، فعال سیاسی در بیست و یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۰.  فرهام معصومی، شهروند بهایی در نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۱.  سعید مغانی، فعال فرهنگی در نوزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۲.  حسین مقتدر، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۸۷۳.  پریسا مقدس، شهروند بهایی در پانزدهم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۴.  فواد مقدم، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۵.  بها ملکی، فعال فرهنگی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط دادسرای انقلاب بازداشت شد.

۸۷۶.  سمیترا ممتازیان، شهروند بهایی در هفتهم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۷۷.  هادی منابی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۷۸.  حسن منابی صالحی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۷۹.  غالب منابی صالحی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۸۰.  حمید منافی نادارلی، شهروند معترض در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۸۸۱.  حمید منافی نادارلی، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۸۸۲.  حمید منافی نظرلو، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۸۳.  حامد منتظری، ارتباط خانوادگی در یازدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۸۴.  تهمینه منزوی، فعال فرهنگی در سی بهمن ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۸۵.  زهرا منصوری، فعال سیاسی در یازدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۸۶.  نگار منظمی، سیاسی در بیست و سوم خرداد ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۸۷.  شهرام منوچهری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در بیست و نهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۸۸.  مهدی مهاجر، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۸۹.  اکبر مهاجری، فعال مدنی در نهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۸۹۰.  فرزاد مهدوی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۹۱.  مهسا مهدیلی، فعال مدنی در سی مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۹۲.  داوود مهراد، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۸۹۳.  حمید موذنی، فعال مدنی در پنجم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۹۴.  حمید موذنی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در چهارم دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۹۵.  ماسیس موسسیان، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۸۹۶.  سحر موسوی، فعال دانشجویی در بیست و هفتم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۸۹۷.  مرتضی موسوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۹۸.  سید فرج موسوی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۸۹۹.  محمد موسوی، دراویش گنابادی در توسط بازداشت شد.

۹۰۰.  علی موسوی خلخالی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در پنجم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۰۱.  سید مرتضی موسی پور، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۲.  علی مولانژاد، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۳.  عثمان مولانژاد، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۴.  چیا مولانژاد، شهروند معترض در دوازدهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۵.  حسن مولایی، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۶.  تقی مولوی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۷.  وحید میثاقیان، شهروند بهایی در یکم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۰۸.  امیرهوشنگ میر تبار، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۰۹.  مجتبی میر طهماسب، فعال فرهنگی در شهریور ماه توسط بازداشت شد.

۹۱۰.  ابولفضل میرزاخانلی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۱۱.  سیامک میرزایی، فعال مدنی در پنجم خرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۱۲.  علی نادری، فعال دانشجویی در بیستم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۱۳.  وجیهه ناشری، شهروند بهایی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۱۴.  پرویز ناصحی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۹۱۵.  جلال ناصری، شهروند معترض در مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۱۶.  هادی ناطقی نیا، فعال فرهنگی در ششم مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۱۷.  فریبا ناظمینان پور، شهروند مسیحی در نوزدهم بهمن ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۱۸.  لاله نامجویان، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۹۱۹.  خدر نبی، شهروند معترض در بیست ودوم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۹۲۰.  نوید نبیلی، شهروند بهایی در بیست و هشتم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۹۲۱.  علی نجاتی، فعال کارگری در بیست و یکم آبان ۹۰ بازداشت شد.

۹۲۲.  شهناز نجاتی، ارتباط خانوادگی در ششم آذر ۹۰ توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شد.

۹۲۳.  میثم نجاتی، فعال کارگری در سیزدهم دی ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۹۲۴.  میثم نجاتی عارف، فعال کارگری در بیست و دوم دی ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۲۵.  مهران نجار، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۲۶.  حمید نجفی، شهروند مسیحی در سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۲۷.  زر نجفی، شهروند مسیحی در سوم فروردین ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۲۸.  نعیم نجفی، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۲۹.  حسین نجفی، فعال سیاسی در نوزدهم آبان ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۳۰.  ماهزر نجفی، شهروند مسیحی در سوم فروردین ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۳۱.  نعیم نجفی، فعال فرهنگی در بیست و هفتم خرداد ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۳۲.  سید احمد نزاری، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۳۳.  پدرام نصرالهی، فعال کارگری در هجدهم اسفند ۹۰ توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

۹۳۴.  عزت نصرتی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۹۳۵.  احمد نصیرزاده، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۹۳۶.  بهمن نصیرزاده (آراز)، شهروند معترض در نوزدهم فروردین ۹۰ بازداشت شد.

۹۳۷.  خداداد نصیری، شهروند مسیحی در سوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۳۸.  علی نظام‌الملکی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در نهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۳۹.  سعید نظری، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در نهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۴۰.  محمد نعامی، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۱.  سیمین نعمت اللهی، دراویش گنابادی در بیست ویکم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۲.  سعید نعیمی، فعال دانشجویی در نوزدهم اردییهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۴۳.  حسین نعیمی پور، فعال سیاسی در یازدهم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۴.  علیرضا نقشی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۵.  شاهین نگاری، شهروند بهایی در یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۴۶.  مهدی نواصری، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۷.  حسن نواصری، شهروند معترض در بیست و پنج دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۸.  سهند نوبخت، فعال مدنی در بیست و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۴۹.  بهزاد نوجوان، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۵۰.  پیمان نودینیان، فعال صنفی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط دادسرای انقلاب بازداشت شد.

۹۵۱.  محمد رضا نوراللهیان، فعال سیاسی در یازدهم فرودین ۹۰ بازداشت شد.

۹۵۲.  شهاب نورمحمدی، شهروند مسیحی در دوم اسفند ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۵۳.  قادر نوروزی، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۵۴.  فرشید نوروزی، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۵۵.  نادر نوروزی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۵۶.  مهدی نوری، فعال مدنی در سوم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۵۷.  افشین نوری، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۵۸.  حسین نوری، فعال مدنی در ششم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۵۹.  ابراهیم نوری، شهروند معترض در سیزدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۶۰.  جاوید نوری، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۶۱.  رحمان نوری، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۶۲.  ناصر نوری، شهروند معترض در هجده شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۶۳.  فرزانه نوری، دراویش گنابادی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۶۴.  کسری نوری، دراویش گنابادی در بیست ویکم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۶۵.  کسری نوری، دراویش گنابادی در بیست و چهارم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۶۶.  فاطمه نوری، شهروند مسیحی در شهریور ۹۰ توسط بازداشت شد.

۹۶۷.  مهدی نوری، فعال سیاسی در دوم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۶۸.  پانته آ بهرام نیاکان، جمعیت آل یاسین در مرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۶۹.  آیت نیافر، فعال کارگری در بیست و پنجم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۷۰.  کتی نیک آیین، شهروند بهایی در سی خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۷۱.  محمد جلال نیکبخت، دراویش گنابادی در چهاردهم مهر ۹۰ بازداشت شد.

۹۷۲.  حامد نیکنام، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۷۳.  پژمان نیکونژاد، شهروند بهایی در پانزدهم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۷۴.  حشمت الله نیکی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۹۷۵.  فردوس نیکی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۹۷۶.  مصطفی نیلی، فعال دانشجویی در یکم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۷۷.  طوفان هاتفی، شهروند معترض در بیست و پنجم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۹۷۸.  محمد امین هادوی، فعال سیاسی در دهم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۷۹.  طا‌ها هاشمی، فعال سیاسی در سوم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۸۰.  بهاره هدایت، فعال دانشجویی در نامعلوم توسط بازداشت شد.

۹۸۱.  محمد رشید هدایتی، فعال دانشجویی در اول آذر ۹۰ بازداشت شد.

۹۸۲.  تیمور همایونی، دراویش گنابادی در بیست و هشتم شهریور ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۹۸۳.  غازی هندالی فرحانی، اهل سنت در بیست و ششم دی ۹۰ بازداشت شد.

۹۸۴.  احسان هوشمند، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در هفدهم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۸۵.  هاله هوشمندی، شهروند بهایی در نهم آذر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۸۶.  سهیلا واحدیان، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۹۸۷.  ساسان واهبی وش، فعال دانشجویی در بیستم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۸۸.  محمد وحدت فر، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۹۸۹.  سلیمان وحیدی نیا، فعال دانشجویی در بیستم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۰.  مرضیه وفامهر، فعال فرهنگی در تیر ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۱.  رضا وکیلی، فعال صنفی در هشتم شهریور ۹۰ توسط شعبه چهارم بازپرسی سنندج بازداشت شد.

۹۹۲.  جهانبخش وکیلی، ارتباط خانوادگی در دوازدهم دی ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۹۳.  فرهاد وکیلی‌نیا، فعال فرهنگی در دوازدهم مرداد ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۴.  مجتبی ولی‌پور، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۵.  محمد ولی‌لو، شهروند معترض در پنجم مهر ۹۰ توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

۹۹۶.  هانی یازرلو، فعال سیاسی در دهم اردیبهشت ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۹۹۷.  فرشید یداللهی، وکیل دادگستری در بیست شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۸.  مازیار یزدان نیا، فعال دانشجویی در دوازدهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۹۹۹.  زهرا یزدانی، روزنامه نگار، وبلاگ نویس در سی و یکم خرداد ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۰۰.  داراب یزدانی، شهروند بهایی در هفتم مهر ۹۰ توسط سپاه بازداشت شد.

۱۰۰۱.  فرشید یزدانی، شهروند بهایی در هجدهم بهمن ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۰۲.  رحمان یعقوبی، فعال دانشجویی در دوازدهم آذر ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۰۳.  امیر یقین لو، فعال صنفی در یکم اسفند ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

۱۰۰۴.  عزیز یکانلو، شهروند معترض در دوازدهم شهریور ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

۱۰۰۵.  کوروش یگانه اقدام، شهروند معترض در ششم شهریور ۹۰ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد.

۱۰۰۶.  محمدحسن یوسف پورسیفی، فعال حقوق بشر در چهارم تیر ۹۰ توسط دادسرای اوین بازداشت شد.

۱۰۰۷.  یاسر یوسف زاده، فعال سیاسی در سوم بهمن ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۰۸.  قدرت الله یوسفی، فعال مدنی در شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۰۹.  صادق یوسفی، شهروند معترض در سی و یکم شهریور ۹۰ بازداشت شد.

۱۰۱۰.  هخامنش یونسی، شهروند معترض در سیزدهم مهر ۹۰ توسط اطلاعات بازداشت شد.

برای دریافت فایل پی دی اف این گزارش اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر گزارشات سالانه اینجا کلیک کنید.

link

هرانا؛ لیست محکومین دادگاه های انقلاب در سال ۹۰ منتشر شد

پنجشنبه 31 فروردين 1391 ساعت 12:10 |

خبرگزاری هرانا – به گزارش نهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در طی یکسال گذشته مراجع قضایی حکومت ایران اعم از بدوی و تجدید نظر، اقدام به صدور ۲۰۱۸۹ ماه حبس (تعلیقی و تعزیری) برای ۶۲۸ تن از فعالین نموده‌اند که از این مقدار، ۱۸۵۹۰ ماه حبس تعزیری و ۱۵۹۹ ماه حبس تعلیقی بوده است. هم چنین ۳۳۷۹ ضربه شلاق و ۲۴ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی نیز برای ایشان صادر شده است.

در حوزه اصناف ۷۴۴ ماه، حوزه اقلیت‌های ملی-قومی ۲۷۹۲ ماه، اقلییت‌های مذهبی ۴۳۵۲ ماه، اندیشه و بیان ۹۸۲۷ ماه، دانشجویان ۱۱۵۳ ماه، زنان ۵۶ ماه، فرهنگی ۲۲۲ ماه، کارگران ۱۰۴۳ ماه را به خود اختصاص داده‌اند. لازم به ذکر است این آمار فقط احکام موردی که مشخصات یا اطلاعات مربوط به حکم منتشر شده است را شامل می‌شود.

در بررسی کلی آمار، دستگاه قضایی حکومت ایران، ۶۲۸ تن از شهروندان را بیش از ۱۷۵ سال محروم از حقوق اجتماعی، و نیز بیش از ۱۶۸۲ سال محکومیت حبس تعزیری و تعلیقی صادر نموده است.

در این بخش از گزارش و در مقایسه با احکام صادره از سوی دادگاه‌های انقلاب در سال گذشته ۱% افزایش در سال ۱۳۹۰ وجود داشته است، بر اساس آمارهای موجود در بخش کارگری محکومیت‌ها ۴۶% افزایش داشته است و هم چنین در بخش مذهبی ۴% کاهش، قومی ۷۲% افزایش، صنفی ۴۷% افزایش، فرهنگی ۶۰% افزایش، زنان ۳۰% کاهش، کودکان ۱۰۰% کاهش، دانشجویی ۲۹% کاهش، اندیشه ۲۹% کاهش داشته است.

اسامی ۳۳۸ تن از محکومین دادگاه‌های بدوی به قرار زیر است:

۱. مصطفی ابراهیم تبار از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲. سعید ابراهیم‌زاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳. بهنام ابراهیم ‌زاده از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴. جواد ابوعلی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ماهشهر به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵. بشیر احسانی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به مقدسات- تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶. عثمان احسنی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷. نادر احسنی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸. محمد احمدی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹. شاهو احمدی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰. عبدالرضا احمدی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تشویش اذهان عمومی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱. نعیم احمدی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲. مصطفی اخوان از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳. سیامک اردوبازارچیان از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، توهین به رهبری به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴. مهدی اژدری از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵. ضیائیه اسحاقی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶. دلیر اسکندری از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام اجتماع و تبانی به ۰ ماه حبس تعزیری ۲۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷. مهرداد اسلامخواه از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸. فرزاد اسلامی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به رهبری به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹. عسل اسماعیل‌زاده از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰. عسل اسماعیل‌زاده از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱. ابراهیم اسماعیلی از سوی شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۱۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲. رضا اسماعیلی مامدی از سوی نامعلوم به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳. وحید اصغری از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام مفسد فی الارض به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴. مهرنوش اعتمادی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب اصفهان به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۹ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵. علی افشاری از سوی نامعلوم به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶. حبیب افشاری از سوی نامعلوم به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷. جعفر افشاری از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸. اکبر اکبر‌پور از سوی شعبه ۱دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام محاربه به ۱۵۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹. کاوه اکبری از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰. احسان اماموردی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱. علی امانت از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲. مهسا امر آبادی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۴۸ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳. فرهاد امری از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۴. دری امری از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۵. مهیم امیر محمدی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۶. خالد امین‌پور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سقز به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی به ۱۴۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۷. حسین امینی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۸. امیر امینی اعلم از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۹. عثمان امینی‌پور از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۰. حامد انداز از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۱. جمال اودری از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۲. رامین ایدلخانی از سوی شعبه ۵ دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۳. علی ایمانی قراملکی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل خانه تیمی به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۴. ناصر آذر نیا از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۳۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۵. آریا آرام‌نژاد از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۶. محسن آرمین از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۷. اکبر آزاد از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۰ ماه حبس تعزیری ۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۸. نعیم آقایی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۵ ماه حبس تعزیری ۵ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۹. محمدامین آگوشی از سوی شعبه ۱ دادگاه نظامی ارومیه به اتهام جاسوسی به ۱۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۰. بهروز آلخانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۱. وحید بابا‌زاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۲. ابراهیم بابایی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۸۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۲ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۳. مهدی بابایی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۴. محمود بادوام از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۵. فرهاد باغبانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۶. محمد بافنده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۷. بهزاد باقری از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۸. کوروش بخشنده از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۹. محمد برائی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۰. اسماعیل برزگری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام جاسوسی به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۱. موسی برزین خلفه لو از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۲۷ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۲. بهزاد بهرمند از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۳. آرمان بهمنی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۴. امیر بوزری از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۵. محسن بیگلربیگی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۶. کوروش پاشایی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۷. حسین پالانی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۸. رامین پرچمی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۹. عبدالرحمن پنام از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۰. علی پورسلیمان از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۱. عزیز پورولی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۲. نیما پوریعقوب از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، تبلیغ علیه نظام به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۳. فرامرز پولاد‌پور از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۴. احمد پولادخانی از سوی شعبه ۱ دادگاه نظامی ارومیه به اتهام جاسوسی به ۱۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۵. هایده تابش از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب اصفهان به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۹ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۶. شهروز تختی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۷. ترانه ترابی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سمنان به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی، عضویت در گروه غیرقانونی، تبلیغ علیه نظام به ۷۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۸. ساناز تفضلی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۹. مهدی توری از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۰. مجید توکلی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۱. صدف ثابتیان از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۲. محمد جراحی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۳. سعید جلالی‌فر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۴. نعمت جلی باقو از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سلماس به اتهام معاونت در ترور به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۵. مسعود جلیل‌زاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۶. مهدی جلیل‌خانی از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی زنجان به اتهام توهین به رهبری به ۰ ماه حبس تعزیری ۳۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۷. وحید جمالی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سلماس به اتهام معاونت در ترور به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۸. سعید جهان آرا از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب همدان به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۹. سامان جهانپور از سوی شعبه‌ ۴ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۰. حسین جوادی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۱. پوران جوادی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سلماس به اتهام معاونت در ترور به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۲. محسن جوادی افضلی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۳۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۳. علی اکبر جوانفکر از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران به اتهام نشر مطالب خلاف به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۴. رضا جوشن از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۵. احمد چنگیزی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۶. علی حاج ابول لو از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۷. خالد حاجی‌زاده از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۸. ولی حبیب‌پور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۹. محمد جواد حسامی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۰. رقیه حسن‌زاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۱. هادی حسن‌زاده از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۲. محمد علی حسن شیرازی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۳. لطیف حسنی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، تشکیل گروه غیرقانونی- جاسوسی به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۴. زویا حسنی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۵. محمد حسین جعفرپور از سوی شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۱۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۶. علی رضا حسین‌زاده از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۷. خالد حسینی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۸. بابک حسینی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۹. محمد جواد حق‌شناس از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تشویش اذهان عمومی به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۰. سید خلیل حمیدی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۱. مهدی حمیدی شفق از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۲۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۲. هادی حمیدی شفیق از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۶۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۳. رسول حیدرزاده از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام جاسوسی به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۴. عبدالرحمان حیدری از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۵. طه حیدری از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۶. جمشید حیدری از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۷. منصور حیدری از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۸. هه ژار خاتمی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۹. نوشین خادم از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۰. غلامرضا خانی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۱. علی خدابخش از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۲. بهرام خدایاری از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۳. عادل خدایی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۴. امیر خرم از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۵. مهدی خزعلی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به مقامات به ۵۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۱۲۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۶. نازنین خسروانی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۷. عبدالله خسروزاده از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۸. غلامرضا خسروی سوادجانی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۹. نجف خندانی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۰. آیدین خواجه‌ای از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۱. محمد علی دادخواه از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲۰ ماه حبس تعزیری ۱۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۲. عادل داناپور از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۳. ارژنگ داوودی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج به اتهام نامعلوم به ۱۲۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۴. عارف درویش از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۲۶۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۵. فرزاد درویش سروستانی از سوی دادگاه عمومی سروستان به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۶. بهنام درویشان از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب قزوین به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۷. منصور دریانوش از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۸. محمد حسین دهقانپور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۹. انیسا دهقانی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۰. کیوان دهقانی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۱. مهدی دیهمی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۵ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۲. شهرام رادمهر از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۳. غلام رضا رحمانی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۴. طاهر رحمانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۵. مجید رحمانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۶. یوسف رحمانی‌پور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۷. حسین رحیمی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۸. بهنام رحیمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴۹. اصغر رحیمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۰. یاور رحیمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۱. مختار رحیمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۲. بهمن رحیمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۳. فرزین رحیمی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، توهین به رهبری به ۱۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۴. قاسم رحیمی آذر از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۹۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۵. سهراب رزاقی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبانی به منظور براندازی، تحصیل مال نامشروع به ۲۴۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۱۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۶. کاوه رستم‌پور از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۷. جبار رستم مراد از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سقز به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۸. حمزه رسولی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵۹. مسعود رسولی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۰. آوات رضا نیا از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۳ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۱. فوائد رضازاده از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۲. آوات رضانیا از سوی شعبه ۲ دادگاه نظامی تهران به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۳. علیرضا رضایی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۴. مونا رضایی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۵. ژیلا رضوانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۶. کمال رضوی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۳ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۷. علی رفاهی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۳ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۸. فائزه رفسنجانی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶۹. مجید رفیعی از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران به اتهام نشر مطالب خلاف به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۴۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۰. شهناز رنجبر از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب قائم شهر به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۱. الهام روزبهی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سمنان به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۲. فیض الله روشن از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۵ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۳. پیمان روشن ضمیر از سوی شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۷ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۴. علی رضا ریاحی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۵. احمد ریاضی مبارکی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۶. بهروز ریشه صاحب از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سقز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۷. سخی ریگی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۲۴۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۸. فریبرز رئیس دانا از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷۹. جواد زادکام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام جاسوسی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۰. جمشید زارعی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۱. مختار زارعی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی سنندج به اتهام توهین به مقام قضایی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۲. اورمان زاهیده تبریزی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۳. خسرو زرستان از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۴. حسن زرینی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام- توهین به رهبری به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۵. شاهرخ زمانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل گروه غیر قانونی، تبلیغ علیه نظام به ۱۳۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۶. رامین زیبایی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۷. مهدی سادات شریف از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۸. مهدی ساسانی باسمنج از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸۹. سعید ساعدی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام اجتماع و تبانی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۰. سپهر سبحانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سمنان به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۱. ریاض‌ سبحانی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۲. تارا سپهری‌فر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۳. نسرین ستوده از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تظاهر به بی‌حجابی به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۴. فواد سجودی فریمانی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۹۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۵. عیسی سحرخیز از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۶. علی سحروکیلی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۲ ماه حبس تعزیری ۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۷. حسن سرشومی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۸. علی اکبر سروش از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام اجتماع و تبانی به ۷ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹۹. محمد علی سعدی از سوی شعبه ۱ دادگاه عمومی سروستان به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۰. حجت الله سعیدی از سوی شعبه ۱ دادگاه عمومی سروستان به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۱. پرویز سعیدیان از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۲. یوسف سلحشور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۳. تقی سلحشور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۲۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۴. عبدالفتاح سلطانی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی، تحصیل مال حرام به ۲۱۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۲۴۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۲۱۶ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۵. اسماعیل سلمان‌پور از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به رهبری به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۶. یاسر سلمانی رضایی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۷. جمال سلیمانی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱۳۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۸. یونس سلیمانی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰۹. علی سلیمی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۰. فرهاد (شاهین) سنایی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب قائم شهر به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۵ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۱. سیامک سهرابی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۰ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۲. سعید سیامی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۳. سید ابراهیم سیدی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۴. علی رضا سیدیان از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۹۰ ضربه شلاق ۱۸۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۵. لیلا سیف الهی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۶. ابوالفضل شاهپری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۳۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۷. محمد جواد شاهپری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۳۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۸. علی شاهد از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱۹. محمد علی شاهدی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۰. مجتبی شریفی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۱. رضا شریفی بوکانی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۲. قاسم شعله سعدی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به رهبری به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۳. شورش شکری افشار از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۴. حامد شهبازی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۵. پرویز شهپر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۶. ایقان شهیدی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۷. علیرضا شهیری از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۵ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۸. وحید شیخ بگلو از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲۹. بهنام شیخی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی، عضویت در گروه غیرقانونی، تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۰. ناصر شیخی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۱. فرشته شیرازی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب آمل به اتهام تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب، توهین به مقامات به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۲. علی شیرناک از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۳. میرمحمد صادق هنرور شجاعی از سوی شعبه ۳ دادگاه ویژه روحانیت به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی خلع لباس ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰۰ ضربه شلاق ۸۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۴. مسعود صادقی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۵. محسن صادقی نور از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۵۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۲ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۶. سید محمد حسین صالحی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، نشر اکاذیب به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۷. فرهاد صدقی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۸. عبداله صدوقی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳۹. ماموستا صدیق حسنی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سقز به اتهام نامعلوم به ۱۶۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۰. هیلا صدیقی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۱. محمد مهدی صدیقی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۲. ایمان صدیقی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۳. محسن صنعتی‌پور از سوی شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۴. بابک صیامی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۵. فریدون صیدی راد از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۶. حسین ضامن ضرابی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۷. محمد علی طاهری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، توهین به مقدسات، تحصیل مال نامشروع، دخالت در امور پزشکی به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۴ ضربه شلاق ۹۱۰۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۸. شهاب طائفی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام توهین به مقدسات به ۰ ماه حبس تعزیری ۳۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴۹. سونیا طعامی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام توهین به مقدسات به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۰. بهروز طهماسبی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سقز به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۱. ابوالفضل عابدینی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۲. بهزاد عالی‌پور از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۳. محمد صابر عباسیان از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۴. میلاد عبدالزاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۵. کامران عبدالله‌نژاد از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۶. علیرضا عبداللهی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۰ ماه حبس تعزیری ۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۷. محمد امین عبداللهی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۸. احمد عبدالهی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵۹. حسن عبدالهی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۰. حسن عبدالهی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۱. اسماعیل عبدی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۲. پرویز عثمانی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۳. رحمت عزیزی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۴. جمشید عسگریان از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۵. جلیل علمدار میلانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۶. هژار علی‌پور از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۷. حیدر علی علیرضایی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۸. احمد علیزاده از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶۹. حجار علی‌زاده از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۰. مهدی علیزاده فخرآباد از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام مفسد فی الارض به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۱. محمد علیمرادی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۲. مصطفی عوض‌پور از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۳. ابراهیم غدیر فر از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۴. وحید غلامپور گلزاری از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۵. احمد غلامی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۶. سجاد غیبی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۷. بهنام فتحی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۸. حمید فتحی زرزا از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷۹. جاوید فخریان از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۰. بهرام فراوانی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۱. حمیده فرج‌زاده از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۲. حبیب فرحزادی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۵ ماه حبس تعزیری ۵ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۳. هانیه فرشی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به مقدسات- توهین به رهبری به ۸۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۴. سعیده فروغی از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۵. سعیده فروغی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۶. فرانک فرید از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۷. عیسی فریدی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۸. امیر حسین فضلی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۳ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸۹. محمود فضلی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۰. محمود فضلی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۱. عادل فناییان از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب سمنان به اتهام تبلیغ علیه نظام- اقدام علیه امنیت ملی به ۷۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۲. وفا قادری از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۹۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۳. ابولفضل قدیانی از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به رهبری به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۴. ناهید قدیری از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام توهین به مقدسات به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۵. قربان قربان‌زاده از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۶. الله وردی قربانی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۷. کیومرث قربانی نیک نام از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۸. ید الله قطبی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۹۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹۹. بهبود قلیزاده از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۰ ماه حبس تعزیری ۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۰. علی قوچانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۱. وحید قیصری از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۵ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۲. شهریار کبیری اسکندری از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۳. محمد رضا کربلائی آقا ملکی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به ۱۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۴. لایق کردی‌پور از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۵. رضا کرمانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۶. ژیلا کرم‌زاده مکوندی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۷. ایلقار کریمی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۸. یاشار کریمی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰۹. سیامک کندرودی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۰. ساجده کیانوش راد از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۴۸ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۱. محسن گلستانی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۲. جعفر گنجی از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۳. مازیار گودرزوند از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب رشت به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، جاسوسی به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۴. کوهیار گودرزی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۵. جواد لاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۶. بهمن محرمی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۷. رسول محسن‌زاده از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۸. حمید محسنی از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱۹. مهدی محمد‌پور از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۴۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۰. اصغر محمد خانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب همدان به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۰ ماه حبس تعزیری ۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۱. وصال محمدی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مشهد به اتهام توهین به مقدسات به ۰ ماه حبس تعزیری ۳۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۲. دوست محمدی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۳. ایرج محمدی از سوی شعبه ۱ دادگاه نظامی ارومیه به اتهام جاسوسی به ۱۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۴. لیلا محمدی از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به مقدسات به ۲۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۵. علی محمدی آقبولاق از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۳۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۶. میلاد محمدیان از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۷. سجاد محمودی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۲۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۸. محمد محمودی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تشکیل خانه تیمی به ۴ ماه حبس تعزیری ۲۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲۹. حجت مختارزاده از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۰. بهمن مرادی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۱. صمد مرادی از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲۱ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۵۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۲. مصطفی مصری از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۳۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۳. امیر معاوی از سوی دادگاه انقلاب اهواز به اتهام محاربه به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۴. سعید مغانی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۵. کیوان مهرگان از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام نامعلوم به ۱۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۶. یدالله نعمتی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۱۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۷. ایوب نعمتی از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به اتهام نامعلوم به ۵ ماه حبس تعزیری ۵ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۵۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳۸. آیه نوری از سوی نامعلوم به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.

اسامی ۱۳۲ تن از محکومین دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور به قرار زیر است:

۱. مرتضی کمساری از سوی دادگاه ویژه کارکنان دولت به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲. علی اکبر نظری از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳. سیامک اردوبازارچیان از سوی شعبه ۱۹ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- توهین به رهبری به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴. نغمه حافظی (علوی) از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۴۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵. اشرف علیخانی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- تبلیغ علیه نظام به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶. حسن کریمی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۳۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷. مهدی کوهکن از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۴ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۱ ۴۸ ضربه شلاق ۲ ۵۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸. محمدرضا گلی‌زاده از سوی نامعلوم به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۱۰۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹. محمد غفاریان از سوی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور به ۴ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۷۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰. احمدرضا احمدپور از سوی تجدید نظر ویژه روحانیت قم به اتهام نشر اکاذیب- تشویش اذهان عمومی- تبلیغ علیه نظام- هتک حیثیت روحانیت به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۱ ۲۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱. درویش زندی از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۱۸۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۱ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲. جعفر پناهی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- تبلیغ علیه نظام به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۲ ۴۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳. نسرین ستوده از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- تبلیغ بر علیه نظام به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۱ ۲۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۴. یاسر معصومی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۵. علی اکبر جوانفکر از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام توهین به رهبری به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۶۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۶. وحید محمودی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۷. کامران مرتضائی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۰ ماه حبس تعزیری ۶۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۸. لاله حسن‌پور از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام «عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر و فعالیت در خبرگزاری هرانا»، «اجتماع و تبانی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «توهین به مقدسات» و «توهین به ریاست جمهوری» به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۴۸ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۹. فخرالسادات محتشمی‌پور از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۰ ماه حبس تعزیری ۴۸ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۰. ژیلا کرم‌زاده مکوندی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۲ ۴ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۱. وحید لعلی‌پور از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۱ ۲ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۲. مهران فرجی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۶ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۳. لقمان مرادی از سوی دیوان عالی کشور به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه و ترور به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۴. زانیار مرادی از سوی دیوان عالی کشور به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه و ترور به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۵. سعید ملک‌پور از سوی شعبه ۳ ۲ دیوان عالی کشور به اتهام مفسد فی الارض به اعدام ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۶. زینب جلالیان از سوی دیوان عالی کشور به اتهام محاربه به ابد ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۷. حسن سی سختی از سوی دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی الارض به ابد ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۸. سید اهوز از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۳ ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲۹. حسن جیلان از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۳ ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۰. محمد عمرپور از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۳ ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۱. وحید نبی‌زاده از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۳۰۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۲. چاری محمد مرادف از سوی نامعلوم به اتهام جاسوسی- تبلیغ علیه نطام به ۲ ۵ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۳. صلاح مصطفی‌پور از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲ ۴۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۴. حسین درخشان از سوی نامعلوم به اتهام جاسوسی- تبلیغ علیه نظام- توهین به مقدسات- افساد فی الارض به ۲ ۳ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۵. اردشیر دالایی میلان از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۱۸۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۶. علی جیلان از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۱ ۴ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۷. نوید خانجانی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام نشر اکاذیب- تشویش اذهان عمومی- تبلیغ علیه نظام به ۱ ۴ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۸. سید عمرپور از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۱ ۴ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۳۹. عبدالله عمرپور از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام محاربه به ۱ ۴ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۰. شاهرخ زمانی از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تشکیل گروه مخالف نظام- فعالیت تبلیغی علیه نظام- اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۱ ۳ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۱. محمد اسماعیل ملازهی از سوی نامعلوم به اتهام جاسوسی، اقدام علیه امنیت ملی به ۱ ۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۲. حشمت الله طبرزدی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- توهین به رهبری به ۹ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۳. احمد علم هولی از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۹ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۴. رسول ماوت از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۹۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۵. حسن اوهامی از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۸ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۶. رسول فتوحی از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۸ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۷. نیما پوریعقوب از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تشکیل گروه مخالف نظام- فعالیت تبلیغی علیه نظام- اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۸. عبدالرضا تاجیک از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام- اقدام علیه امنیت ملی به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴۹. امیر خرم از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۰. حمید سلیمانی از سوی دادگاه تجدید نظرآذربایجان غربی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۱. مهدی قلی‌زاده از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام- توهین به مقدسات، اقدام علیه امنیت ملی- اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۲. پریسا کاکایی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام- اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۳. رامین کریمی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۴. هوتن کیان از سوی شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام نامعلوم به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۵. سعید لیلاز مهرآبادی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- توهین به مقامات- فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۶. علی اکبر محمد‌زاده از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- تبلیغ علیه نظام به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۷. نرگس محمدی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام فعال حقوق بشر به ۷ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۸. بهنام ابراهیم‌زاده از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۵۹. محمد جراحی از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- تشکیل گروه مخالف نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۰. ایقان شهیدی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- تبلیغ علیه نظام به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۱. علی کوگر از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۲. حسام محمدی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۳. هیمن محمود تختی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۴. مهدی معتمدی مهر از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۶۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۵. سید جواد کوچصفهانی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- توهین به مقدسات به ۵ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۶. محمود بادوام از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۷. حمید رضا خادم از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۸. نوشین خادم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۶۹. رامین زیبایی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۰. ریاض سبحانی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۱. فرهاد صدقی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۲. جعفر غفوری از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۳. هوشنگ فنائیان از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۴۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۴. عبدالرضا احمدی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- تشویش اذهان عمومی به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۵. جمال امینی از سوی دادگاه تجدید نظر کردستان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۶. سعید جلالی فر از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۷. فرشته شیرازی از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام تشویش اذهان عمومی- نشر اکاذیب- توهین به مقامات مسئول به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۸. فریدون صیدی راد از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۷۹. نادر کسایی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۰. حسین گودرزی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، نشر اکاذیب به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۱. هومان موسوی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۳ ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۲. محمود اسدی شمس آبادی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۳. محسن برزگر از سوی دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- توهین به رهبری به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۴. شکور تمویی از سوی دادگاه تجدید نظر آذربایجان غربی به اتهام نامعلوم به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۵. محمد سیف‌زاده از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۶. محمدرضا صباغی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۷. جلال فرخی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۸. سعیده کردی‌نژاد از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۸۹. محمد علی ولایتی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور- تبلیغ علیه نظام به ۲ ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۰. پروین مخترع از سوی دادگاه تجدید نظر کرمان به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به شهدا و رهبری به ۲ ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۱. احمد قابل از سوی دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی به اتهام نامعلوم به ۲۰ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۲. سولماز علیمرادی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱۸ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۳. ابوالفضل طبرزدی از سوی دادگاه تجدید نظر خوزستان به اتهام نامعلوم به ۱ ۵ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۴. جواد امام از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۵. مهسا امرآبادی از سوی نامعلوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۶. محمد بلیاد از سوی دادگاه تجدید نظر فارس به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۷. بهروز صادق خانجانی از سوی دادگاه تجدید نظر فارس به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۸. پرویز خلج از سوی دادگاه تجدید نظر فارس به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۹۹. محمد داوری از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۰. محمد رسول‌اف از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی- تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۱. سید حسن رسولی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۲. درسا سبحانی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۳. ابوالفضل عابدینى از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۴. مهدی فروتن از سوی دادگاه تجدید نظر فارس به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۵. قاسم کاک الله‌پور از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۶. نازلی کماریان از سوی دادگاه تجدید نظر فارس به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۷. کاوه مدوی از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۸. نازلی مکاریان از سوی نامعلوم به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۰۹. احمد می‌ری از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۰. علی نجاتی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر خوزستان به اتهام نامعلوم به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۱. سما نورانی از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌ نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ ۲ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۲. مسعود بابا‌پور از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام اخلال در نظم و تمرد از دستور پلیس به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۳. علیرضا شهیری از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۹ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۴. مصطفی ابراهیم تبار از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۵. جواد ابوعلی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر خوزستان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام- توهین به رهبری به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۶. آریا آرام‌نژاد از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۷. مجید توکلی از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۸. فخرالدین صمیمی از سوی دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۱۹. علیرضا فلاحتی از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۰. میلاد کریمی از سوی دادگاه تجدید نظر کردستان به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۱. مهدیه گلرو از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام- اقدام علیه امنیت ملی به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۲. محمد معصومیان از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۳. پرویز ملکشاهی از سوی شعبه ١٠ دادگاه تجدید‌نظر لرستان به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۴. محمدرضا ملکی از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۵. سعید موغانلی از سوی دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۶. حجت الله نخستین از سوی دادگاه تجدید نظر خوزستان به اتهام نامعلوم به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۷. فائزه هاشمی از سوی دادگاه تجدید نظر تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۸. بهاره هدایت از سوی شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۲۹. ساسان واهبی‌وش از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۰. علی اکبر سروش از سوی شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر مازندران به اتهام نامعلوم به ۴ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۱. موسی ساکت از سوی شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۲. حسن (عطا) علیزاده از سوی شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر آذربایجان شرقی به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳ ماه حبس تعزیری ۰ ماه حبس تعلیقی ۰ ماه محرومیت از حقوق اجتماعی ۰ ماه تبعید ۰ ضربه شلاق ۰ ریال جریمه نقدی محکوم شد.

برای دریافت نسخه پی دی اف این گزارش اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر گزارشات سالانه اینجا کلیک کنید.

link

پی‌د‌ی‌ئێف … ژمارەAmar90، ژمارەList-Bazdasht90، ژمارەList-Mahkomin90

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s