چگونه اطلاعات خود را از فیس‌بوک دانلود کنیم؟

شاید فکر کوچ کردن از فیس‌بوک و مهاجرت به سرویس‌های دیگر هرگز به ذهنتان خطور نکرده باشد، اما این تنها دلیلی نیست که می‌تواند باعث شود اطلاعاتتان را از فیس‌بوک پس بخواهید (یکی از این دلایل را قبلاً در این مطلب توضیح دادم). تا پیش از این، نوعی انسداد اطلاعات در فیس‌بوک وجود داشت اما فیس‌بوک اخیراً دکمه‌ی دانلود جدیدی به حساب‌های کاربران خود افزوده است که به شما کمک می‌کند تا تمامی اطلاعات خود را در قالب یک فایل فشرده با فرمت زیپ از فیس‌بوک دانلود نمایید. این فایل فشرده شامل عکس‌ها، ویدئوها و پیام‌هایی است که در گذشته ممکن است وارد فیس‌بوک کرده باشید. برای استفاده از این قابلیت کافی است به حساب فیس‌بوک خود وارد شوید، سپس به قسمت Account Settings رفته و دکمه Download Your Information را بزنید. اگر این لینک را ندیدید تعجب نکنید چون فیس‌بوک به تازگی این کار را شروع کرده است و احتمالاً به زودی لینک شما هم فعال خواهد شد. ویدئوی زیر، نحوه‌ی کار را نشان می‌دهد:

البته برخی از اطلاعات شما در این فایل زیپ قرار ندارند که حتماً برای شما دارای اهمیت هستند: 1- عکس‌هایی از شما که دوستانتان وارد فیس‌بوک کرده‌اند، 2- دفترچه تلفن شما که حاوی شماره تلفن تماس دوستانتان است و 3- آدرس ایمیل دوستانتان. در اینجا روش‌هایی را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید هر یک از این اطلاعات باقی‌مانده در فیس‌بوک را دانلود نمایید.

1- عکس‌هایی از شما که توسط دوستانتان آپلود شده است
عکس‌هایی از شما که توسط دوستانتان آپلود شده‌اند یا عکس‌هایی که شما در آنها حضور دارید و توسط دوستانتان تگ شده‌اید در فایل زیپ شما برای دانلود قرار ندارد. اما چند راه برای دور زدن این مشکل وجود دارد. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزار فوتوبانس استفاده کنید که امکان دانلود همه‌ی عکس‌هایی که شما در آن تگ شده‌اید را با یک کلیک به شما می‌دهد. این نرم‌افزار رایگان 16 مگابایتی، هم دارای نسخه‌ی ویندوز و هم دارای نسخه‌ی Mac می‌باشد.

2- دفترچه تلفن

تلفن‌های تماس دوستانتان هم در فایل زیپ دانلودشده‌ی شما قرار ندارند. اما برای این مشکل هم راه چاره‌ای وجود دارد. چاره‌ی کار آن است که به این صفحه بروید. در این صفحه، تمام دوستان شما که اجازه‌ی اشتراک شماره تلفن خود را داده باشند، به همراه شماره تلفنشان فهرست می‌شوند. حالا کافی است این صفحه را به فرمت txt ذخیره کنید. مزیت ذخیره کردن آن در قالب فایل متنی آن است که بعداً می‌توانید آنها را به  excel یا نرم‌افزارهای دیگر دلخواهتان import کنید.

3- ایمیل‌های دوستان

ایمیل‌های دوستانتان یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی است که در فایل زیپ دانلودشده قرار ندارد. اگر بخواهید شبکه‌ای جدید از دوستان خود در یک سرویس اجتماعی جدید بسازید حتماً به ایمیل آشنایان خود نیاز دارید. قبلاً در مطلب دیگری روش این کار را توضیح دادم که می‌توانید به آن مراجعه کنید (چگونه ایمیل‌های آشنایان خود در فیس‌بوک را یک‌جا دانلود کنیم؟).

[منبع: Digital Inspiration]

منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار http://www.tafreevar.com/2454/download-information-facebook-email-phone-photo-video-message#ixzz1un4q74DI

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s